پربيننده ترين مطالب
  نسخه تلکس
  اخبار در تلفن همراه
  خروجيهای RSS
  سايتهای ديگر
داخلی خبر اجتماعی و سياسی

  ارایه «آشنایی با علوم سیاسی» از سوی انتشارات معین

21 بهمن 1391 ساعت 10:35
انتشارات معین مجموعه‌ای با نام «آنچه باید بدانیم» را درباره مسایل اجتماعی و سیاسی در دست ترجمه و نشر دارد. نخستین جلد این مجموعه «آشنایی با علوم سیاسی» نوشته «پیتر جوییس» نام دارد که با ترجمه پرویز بابایی منتشر خواهد شد.-
مسوول انتشارات معین در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) با اشاره به این که نویسندگان گوناگون این مجموعه آن را در 20 جلد نوشته‌اند، بیان کرد: تاکنون چهار جلد از این کتاب‌ها مجوز نشر دریافت کرده‌اند و قرار است هفته پایانی بهمن‌ماه منتشر و روانه بازار کتاب‌ شوند.

صالح رامسری افزود: هریک از جلدهای این مجموعه با موضوعی متفاوت به قلم نویسندگان مختلف یکی از مقوله‌های اجتماعی، مسایل عمومی و سیاسی را می‌کاوند.

وی با بیان این که سایر جلدهای این مجموعه نیز در حال ترجمه یا در مراحل اخذ مجوز نشرند، گفت: نخستین جلد با نام «آشنایی با علوم سیاسی» اثری از «پیتر جوییس» به شمار می‌آید که با ترجمه پرویز بابایی منتشر خواهد شد.

رامسری تبیین اصطلاحات عمومی علوم سیاسی اعم از تعریف مکاتب گوناگون سیاسی، گروه‌های فشار، جریان‌های مختلف دنیای سیاسی مانند واقعه 11 سپتامبر و رخدادهای سیاسی جهان معاصر را از موضوع‌های این جلد مطرح کرد.
 
مسوول انتشارات معین گفت: کتاب «آشنایی با علوم سیاسی» اکنون در مرحله صحافی قرار دارد و با رویکرد آشنایی با علم سیاست در حوزه روابط بین‌الملل در 422 صفحه منتشر خواهد شد.

وی «آشنایی با کارکرد مغز» اثر«هورن تری» با ترجمه حمیدرضا رفیعی و سمیرا انواری، «اعتماد به نفس چیست؟» نوشته «کریستین ویلدینگ» با ترجمه پژمان تهرانیان و «هوش عاطفی چیست؟» تالیف «کریستین ویلدینگ» با ترجمه البرز غریب را از دیگر مجلدات این مجموعه معرفی کرد.
کد مطلب : 161086
ارسال اين مطلب به دوستان دريافت فايل مطلب نسخه قابل چاپ
نشان انتشارات معین
نشان انتشارات معین
تايپ فارسیتايپ انگليسی
آدرس ايميل :
نظر شما :
نمايش آدرس ايميل