پربيننده ترين مطالب
  نسخه تلکس
  اخبار در تلفن همراه
  خروجيهای RSS
  سايتهای ديگر
داخلی خبر ادبيات

  «قرباني باد موافق» راهي بازار كتاب شد

18 دی 1386 ساعت 12:57
رمان «قرباني باد موافق» نوشه محمد طلوعي از سوي افق روانه بازار كتاب شد. این کتاب به سال هاي جنگ جهاني دوم و تشكيل حزب توده نظر دارد.
به گزارش خبرگزاري كتاب ايران (ايبنا)، محمد طلوعي در رمان «قرباني باد موافق» با تمركز بر اتفاقات خاص تاريخي و با در نظر گرفتن منطقه خاص جغرافيايي (گيلان) سعي دارد تا فضايي داستاني و باورپذير خلق كند و در اين راه با بهره‌گيري از زبان محلي و تسلط بر موقعيت مكاني و زماني سعی در اين کار داشته است.
 
شخصيت اصلي داستان منوچهر محتشم بعد از كودتاي سال 32 مجبور به مهاجرت به آلمان مي‌شود. چند سال بعد به او دستور مي‌دهند تا به ايران برگردد، او از اين كار سرباز مي‌زند و... 

در اين رمان، نويسنده با بهره‌گيري از ابعاد انساني و درگيري‌هاي افراد به شكل خواسته يا ناخواسته با پيامدهاي سياسي روزگارشان، سعي در به تصوير كشيدن زندگي اين آدم‌ها دارد و تاثيراتي را كه چنين رخدادهايي بر زندگي آن مي‌گذارد.

 «طلوعي» با نگاهي به عشق‌ها، ناكامي‌ها، مهاجرت‌هاي ناخواسته، تنهايي و جبر زمان سعي كرده تا ديوارهاي پيرامون شخصيت‌هايش را به تصوير بكشد.
 
در «قرباني باد موافق» نويسنده سعي كرده تا با استفاده از شخصيت‌پردازي و تغيير راوي، رماني خلق كند تا خواننده را به چالش با من اثر وادارد. 

در اين رمان گذشته و حال شخصيت‌ها در هم مي‌آميزد و از لابه‌لاي خاطرات اين آدم‌ها بايد به ارتباطات و زندگي آن‌ها دست يافت. زندگي آدم‌هايي كه مدام تكرار مي‌شوند و هر يك همزاد ديگري هستند.
کد مطلب : 13646
ارسال اين مطلب به دوستان دريافت فايل مطلب نسخه قابل چاپ
«قرباني باد موافق» راهي بازار كتاب شد
خبرنگار :
تايپ فارسیتايپ انگليسی
آدرس ايميل :
نظر شما :
نمايش آدرس ايميل