پربيننده ترين مطالب
  نسخه تلکس
  اخبار در تلفن همراه
  خروجيهای RSS
  سايتهای ديگر
داخلی خبر اجتماعی و سياسی

موسسه گیتاشناسی منتشر کرد

  ایرانگردی با «اطلس راه‌های ایران 1391»

11 مهر 1391 ساعت 15:10
«اطلس راه‌های ایران 1391» از سوی موسسه جغرافیایی و کارتوگرافی گیتاشناسی به چاپ رسید. این اطلس براساس آخرین اطلاعات تقسیمات کشوری منتشر شده است.-
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، «اطلس راه‌های ایران 1391» با جدیدترین اطلاعات راه‌ها، آزادراه‌ها و بزرگراه‌های کشور تا بهمن‌ماه 1390، منتشر شده است.

بخش نخست اطلس شامل نقشه راه‌های ایران است که با تفکیک آزادراه و بزرگراه از یکدیگر به‌چاپ رسیده است. این اطلس وجه تمایز بزرگراه و آزادراه را در دو ویژگی آزادراه می‌داند، نخست آن‌که هیچ‌گونه تقاطع هم‌سطح نداشته باشد و دیگر این‌که رفت‌وآمد وسایل نقلیه در آزادراه‌ها تنها با پرداخت عوارض قانونی امکان‌پذیر باشد.

نقشه اصلی مورد استفاده در این اطلس در مقیاس یک بر یک میلیون تهیه شده است. در بخش تقسیمات کشوری نیز برای نخستین بار علاوه بر مراکز شهرستان‌ها و سایر شهرها، مراکز دهستان‌ها نیز مشخص شده‌اند. 

در بخش چهره ایران، کتاب به معرفی نقاط دیدنی استان‌ها پرداخته و بیش از 300 تصویر رنگی در این بخش به چاپ رسیده است و نام بیش از 15 هزار مکان جغرافیایی شامل کوه، رود، دریاچه، جزیره، روستا و شهر آمده که براساس فهرست الفبایی و راهنمای موقعیت آن‌ها مرتب شده است. در بخش انتهایی این اطلس، نام، درجه‌بندی و تمامی اطلاعات هتل‌های کشور درج شده است.

«اطلس راه‌های ایران 1391» در 320 صفحه، شمارگان سه هزار نسخه و بهای 11 هزار تومان از سوی موسسه جغرافیایی و کارتوگرافی گیتاشناسی منتشر شده است.
کد مطلب : 150464
ارسال اين مطلب به دوستان دريافت فايل مطلب نسخه قابل چاپ
جلد کتاب
جلد کتاب
تايپ فارسیتايپ انگليسی
آدرس ايميل :
نظر شما :
نمايش آدرس ايميل