پربيننده ترين مطالب
  نسخه تلکس
  اخبار در تلفن همراه
  خروجيهای RSS
  سايتهای ديگر
داخلی خبر ادبيات

  کتاب ماه هنر به ایستگاه 164 رسید

4 ارديبهشت 1391 ساعت 13:27
شماره اردیبهشت ماهنامه کتاب ماه هنر منتشر شد. در این شماره طبق روال گذشته مقالاتی متعدد با موضوعات مختلف هنری و همچنین نقد و بررسی کتاب‌های منتشر شده در حوزه هنر، به چاپ رسیده است و چند مقاله نیز به ارتباط بین عرفان و هنر می‌پردازد.-

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) یادداشت سردبیر این شماره از کتاب ماه هنر به رابطه هنر و الهیات می‌پردازد. بعد از این نوشتار در یک مقاله زندگی، آثار و دیدگاه‌های مرحوم استاد عبدالله فرادی بررسی شده است. نویسنده این مقاله کاوه تیموری، سردبیر مجله رشد هنر است.

مقاله‌های بعدی که به نحوی به مقوله رابطه دیالکتیکی مابین هنر و الهیات می‌پردازند،‌عبارتند از «نقد و بررسی دو کتاب در زمینه زیبایی‌شناسی ملاصدرا» به قلم عبدالله امینی، «نماد و سرنمون؛ پژوهشی در معنای وجود» نوشته مارتین لینگز متفکر سنت‌گرای انگلیسی، «حکمت و هنر در عرفان ابن‌عربی» نوشته عالیه ایمنی و «بررسی آموزه‌های زیباشناسی و فلسفی متفکرین مکتب شارتر و تاثیر آن بر معماری کلیسای شارتر» نوشته ابوالفضل صادقپور و مریم خلیل‌زاده.

دیگر مقاله‌ها عبارتند از «صندلی‌های مدرن» به قلم رضا افهمی و فریناز فربود، «طراحی گرافیک و سیر تکامل آن در قرن گذشته» نوشته جواد احمی‌نیا و علی‌اصغر شیرازی، «بررسی سیر تکامل اسلیمی در هنر ایران» نوشته عبدالله میرزایی، «جایگاه تزیینی نقش ماهی در فرهنگ و هنر ایران» نوشته رضا حیدری، محمد افروغ، «روشی برای ایده یابی و پرورش خلاقیت خوانندگان» نوشته سیده زهرا میرصالحی، «سبک‌شناسی طراحی گرافیک معاصر ژاپن به سوی هویتی شرقی» نوشته حمید جباری راد، «ابداع آوانگارد – فرانسه 80 – 1830» نوشته لیندا نکلین، «نگاهی به تاریخ صنایع دستی دوره معاصر» نوشته مریم فدایی، «هنر و پست مدرنیسم» نوشته علیرضا عزیزی.

همچنین در این شماره این کتاب‌ها معرفی شده‌اند:‌ «درباره عکاسی»، اثر سوزان سانتاگ، «شهر آرمانی اسلام یا فضای حیات طیبه»، نوشته دکتر محمد نقی زاده، «نمایش‌های ایرانی» (جلد 5، 6،7) نوشته صادق عاشورپور و «گرامافون و نمایش» نوشته اردشیر صالحپور.

شماره 164 نشریه «کتاب ماه هنر» در 120 صفحه همراه با لوح فشرده، با قیمت هزار و 200 تومان روی دکه‌ها رفته است.

کد مطلب : 135162
ارسال اين مطلب به دوستان دريافت فايل مطلب نسخه قابل چاپ
کتاب ماه هنر به ایستگاه 164 رسید
تايپ فارسیتايپ انگليسی
آدرس ايميل :
نظر شما :
نمايش آدرس ايميل