پربيننده ترين مطالب
  نسخه تلکس
  اخبار در تلفن همراه
  خروجيهای RSS
  سايتهای ديگر
داخلی خبر دفاع مقدس

  زندگي‌نامه و خاطرات فخرالدين حجازي منتشر مي‌شود

22 آذر 1387 ساعت 10:00
زندگي‌نامه و خاطرات فخرالدين حجازي، سخنران معروف مذهبي و سياسي دوران انقلاب و دفاع‌مقدس كه توسط علي رستمي گردآوري شده، به همت انتشارات جلال آل احمد و بنياد حفظ آثار منتشر مي‌شود._
به گزارش خبرگزاري كتاب ايران(ايبنا) فخرالدين حجازي در سال‌هاي 1359 تا 1367، 18 سخنراني تاثيرگذار با موضوع دفاع‌‌مقدس ايراد كرد. 

مجموع اين نطق‌ها  همراه دست‌نوشته‌هاي وي در ماه‌هاي آغازين جنگ، خاطراتي ‌به نقل از مقام معظم رهبري، روحانيون، شخصيت‌هاي سياسي و مذهبي، فرماندهان و سرداران سپاه پاسداران و ارتش جمهوري اسلامي درباره نقش تاثيرگذار سخنران‌هاي حجازي در اين كتاب آورده شده است.

فخرالدين حجازي سال ‌1308 در شهر سبزوار متولد شد. وي با نوشتن مقالات سیاسی در نشریه "اسرار شرق" و هفته‌نامه "جلوه حقيقت" با وجود محدوديت‌ها و محروميت‌هاي بسيار به دفاع از حق و مبارزه با حكومت پهلوي پرداخت.

همزمان با اوج‌گیری فعالیت جمعیت فدائیان اسلام، همکاری خود را با یاران شهید نواب صفوی آغاز کرد و در سال 1339 از طریق سخنرانی در کنار بارگاه امام رضا(ع) دامنه مبارزات را علیه حكومت پهلوی وسعت بخشید.

وي در سال 1347 موسسه علمی و اسلامی بعثت را برای انتشار کتاب‌هاي اسلامی در تهران تاسيس كرد.

فخرالدين حجازي پس از پيروزي انقلاب اسلامي با كسب بيشترين آراي مردم تهران به مجلس شوراي اسلامي راه يافت و سه دوره نماينده بود. بهمن ماه سال 1382 نشان درجه‌ دو تعليم و تربيت به وي اعطا شد.

اين سخنران مذهبی دهه‌های1330 تا1360 سي‌ام ارديبهشت سال 1386 درگذشت.

"درباره پیامبر و قرآن"،"نقش پیامبران در تمدن انسان"، " زندگي امام حسين (ع)"، " بلال، سخنگوي نهضت پيامبر (ص)"، " استعمار آمريكا و حكومت‌ها"، " جنگ از ديدگاه نهج‌البلاغه"، " توحيد انقلاب اسلامي ايران در برابر آمريكا"، " انقلاب، جنگ و صلح"،‌ "فتح فاو"، " استعمار آمريكا و حكومت‌ها"، " نقش و نفوذ صهيونيسم در اروپاي غربي" و "سفرنامه فرهنگ" از جمله آثار منتشر شده فخرالدين حجازي اند.
کد مطلب : 30607
ارسال اين مطلب به دوستان دريافت فايل مطلب نسخه قابل چاپ
فخرالدين حجازي
فخرالدين حجازي
خبرنگار :
تايپ فارسیتايپ انگليسی
آدرس ايميل :
نظر شما :
نمايش آدرس ايميل