پربيننده ترين مطالب
  نسخه تلکس
  اخبار در تلفن همراه
  خروجيهای RSS
  سايتهای ديگر
داخلی خبر دين و اندیشه

  بزرگداشت مرحوم منذر در همایش «بیدارگر بصیر»

27 بهمن 1392 ساعت 15:22
همایش «بیدارگر بصیر» به مناسبت دومین سالگرد درگذشت پژوهشگر فقید حجت‌الاسلام والمسلمین علی ابوالحسنی(منذر) پنجم اسفندماه برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، این همایش به همت موسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران و همکاری مجمع ناشران انقلاب اسلامی به مناسبت سالروز درگذشت حجت‌الاسلام علی ابوالحسنی(منذر) از نویسندگان حوزه علمیه و از استادان سرشناس تاریخ معاصر در سالن اجتماعات حوزه هنری  برگزار می‌شود.

در این همایش افرادی نظیر حجت‌الاسلام ‌و‌المسلمین دکتر عبدالحسين خسروپناه، استاد حوزه و دانشگاه و رییس موسسه پژوهشی حكمت و فلسفه ایران، حجت‌الاسلام ‌و‌المسلمین، خسروشاهي محقق و پژوهشگر، محمد نهاونديان، ریيس دفتر ریيس جمهور‌، ‌محمد رجبی، رییس كتابخانه مجلس شورای اسلامی، محمدحسین‌ دانايی، محقق و پژوهشگر‌ و دكتر محمدرضا سنگری، محقق و پژوهشگر حوزه ادبيات، درباره شخصيت استاد منذر سخنرانی می‌كنند.

اين همايش از ساعت 15 و 30 دقیقه تا 17 و 30 دقیقه دوشنبه (پنجم اسفندماه) در سالن اجتماعات حوزه هنری برگزار می‌شود.

استاد منذر در حوزه‌های مختلف فرهنگ اسلامی و تاریخ ایران و جهان، آثار ارزنده‌ای از خود به یادگار گذاشت که از آن جمله می‌توان به آثاری مانند نگاهی به اصل ولایت فقیه، میعاد با استاد مطهری؛ شهید راه تطهیر سیمای فرهنگ اسلامی از زنگار غرب‌زدگی و شرق‌زدگی، تحلیلی از نقش سه‌گانه شهید شیخ فضل‌الله نوری در نهضت تحریم تنباکو، تراز سیاست؛ جلوه هایی از سیاست و مدیریت شیخ انصاری، سیاه‌پوشی در سوگ ائمه نور(ع) و ریشه‌های تاریخی و مبانی فقهی اشاره کرد.

وی از جمله کسانی بود که در زمینه مبارزه با فرقه‌ها و انحرافات اعتقادی به ویژه بهائیت و بعضی از فرقه‌های دیگر، نقش موثری داشت./

کد مطلب : 194428
ارسال اين مطلب به دوستان دريافت فايل مطلب نسخه قابل چاپ
مرحوم منذر
مرحوم منذر
تايپ فارسیتايپ انگليسی
آدرس ايميل :
نظر شما :
نمايش آدرس ايميل