پربيننده ترين مطالب
  نسخه تلکس
  اخبار در تلفن همراه
  خروجيهای RSS
  سايتهای ديگر
داخلی خبر اجتماعی و سياسی

  نوروز 1392 با تصاویر تهران در کتاب همراه شویم

4 فروردين 1392 ساعت 10:23
تهران در نوروز از زیباترین و خلوت‌ترین شهرهای ایران برای گردشگری به‌شمار می‌رود. مجید ناگهی در کتاب «تهران» تصاویر فضای مدرن و امروزی پایتخت ایران را با بناهای تاریخی و طبیعی آن به تصویر کشیده و به معرفی پایتخت ایران می‌پردازد.-
مجید ناگهی درباره کتاب «تهران» به خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، گفت: کتاب «مجموعه عکس‌های تهران» همراه با معرفی و توضیح درباره هر اثر، بازار، بناهای تاریخی، مردم، زندگی روزمره و طبیعت تهران را به تصویر کشیده است.

عکاس کتاب افزود: این طرح از پژوهشگاه حوزه هنری و در زمان مدیریت مرتضی گودرزی‌دیباج در سال ۱۳۸۳ آغاز شد و پژوهش آن به‌منظور طرحی برای مطالعه بناهای تاریخی تهران سال گذشته در قطع رحلی و شمارگان دوهزار نسخه منتشر و با استقبال خوبی روبه‌رو شد و انگیزه‌ای برای انتشار آن در قطع خشتی به‌وجود آورد.

وی درباره عکس‌های کتاب توضیح داد: تهران به‌عنوان زادگاهم پر از خاطرات خوب و بد است اما عکس‌های انتخاب شده برای این مجموعه برداشت‌ها و برش‌های زیبایی از تهران را به نمایش می‌گذارد. ویژگی کتاب این است که برای نخستین‌بار از عکس‌های دیجیتالی بهره گرفته‌ایم.

«تهران» در سه بخش «کاخ‌ها، موزه‌ها، آثار باستانی»، «بازار، مردم، زندگی»، «طبیعت» و «فضای شهری» دسته‌بندی شده و تلاش دارد نگاهی به عرصه‌های مختلف پایتخت ایران بیندازد.

در مقدمه کتاب به‌قلم سید احمد محیط طباطبایی آمده است: «تهران، بزرگترین شهر کوهستانی با بیشترین تنوع فرهنگی در کنار تفاوت‌های اقلیمی می‌باشد. شهر تهران دارای سابقه‌ای هشت‌هزار ساله است. حضور عکاسان نسل اول، همچون عبدالله‌خان قاجار، ناصرالدین‌شاه و... موجب گشت دومین آرشیو تاریخی عکس در جهان بعد از لندن در تهران و آن نیز در کاخ گلستان مستقر باشد.»

عکس‌های کتاب مجموعه‌ای از عکاسی‌های معماری، طبیعت، پرتره، منظره، خبری، ورزشی و عکاسی شهری به‌شمار می‌رود که علاوه‌بر معرفی زاویه‌های جدیدی از شهر تهران، زیبایی‌های پایتخت ایران را به‌دور از هیاهو و ترافیک به‌تصویر کشیده است.

چاپ نخست «تهران» در قطع خشتی، مجموعه عکس‌های مجید ناگهی، متن فارسی مژگان شهبازی و با ترجمه انگلیسی نفیسه قاسمی در 220 صفحه، شمارگان دوهزار نسخه و بهای 40 هزار تومان از سوی خانه فرهنگ و هنر گویا منتشر شده است.
کد مطلب : 161522
ارسال اين مطلب به دوستان دريافت فايل مطلب نسخه قابل چاپ
جلد کتاب
جلد کتاب
تايپ فارسیتايپ انگليسی
آدرس ايميل :
نظر شما :
نمايش آدرس ايميل