پربيننده ترين مطالب
  نسخه تلکس
  اخبار در تلفن همراه
  خروجيهای RSS
  سايتهای ديگر
داخلی خبر اجتماعی و سياسی

  بازي‌هاي بومي و محلي مازندران و گيلان كتاب مي‌شود

26 تير 1387 ساعت 11:00
عضو هيات علمي دانشگاه آزاد اسلامي واحد چالوس در حال نگارش كتاب بازي‌هاي بومي و محلي استان‌هاي مازندران و گيلان است.
به گزارش خبرگزاري كتاب ايران(ايبنا)، حسن معصومي كه پيش از اين كتاب‌هايي با عناوين تربيت بدني عمومي و اصول مربيگري از وي در حوزه تربيت بدني و ورزش منتشر شده است، اين روزها در حال پايان دادن به نگارش كتاب بازي‌هاي بومي و محلي استان‌هاي مازندران و گيلان است.

وي در باره اين كتاب به خبرنگار «ايبنا» گفت: هنگام نوشتن بازي‌هاي بومي و محلي اين استان‌ها، سعي كردم نگاهي علمي به اين بازي‌ها داشته باشم و علاوه بر اين كه انواع اين بازي‌ها را در اين كتاب معرفي كرده‌ام، تلاشم اين بوده است كه هنگام تقسيم‌بندي اين بازي‌ها نيز نگرشي علمي داشته باشم.

وي ادامه داد: همچنين سعي كرده‌ام ارتباط اين بازي‌ها با جغرافياي طبيعي و انساني استان‌هاي گيلان و مازندران را از نظر علمي بررسي كنم. ضمن اين كه ريشه‌هاي آييني و مذهبي اين بازي‌ها را نيز به رشته تحرير درآورم.

وي استفاده از تصاوير زيباي محيط طبيعي و بازي‌هاي بومي و محلي اين دو استان به عنوان نقطه قوت اثر جديدش نام برد و گفت: در اين كتاب نام و نحوه اجراي حدود 250 بازي بومي و محلي را آورده‌ام و درباره تاثير اين بازي‌ها بر جسم ورزشكاران هم نوشته‌ام. همچنين جنبه‌هاي اجتماعي و رواني اين بازي‌ها را بررسي كرده‌ام.

معصومي با بيان اين كه تا دو هفته ديگر نگارش اين كتاب را به اتمام مي‌رساند، گفت: هنوز تصميم نگرفته‌ام چاپ اين كتاب را به كدام ناشر بسپارم.
کد مطلب : 22910
ارسال اين مطلب به دوستان دريافت فايل مطلب نسخه قابل چاپ
28 بهمن 1387 ساعت 20:35
بسيار عالي بود
بازي‌هاي بومي و محلي مازندران و گيلان كتاب مي‌شود
خبرنگار : سعيد سعيدی
تايپ فارسیتايپ انگليسی
آدرس ايميل :
نظر شما :
نمايش آدرس ايميل