پربيننده ترين مطالب
  نسخه تلکس
  اخبار در تلفن همراه
  خروجيهای RSS
  سايتهای ديگر
داخلی خبر بين الملل

  كتاب قرمز «يونگ» به ايتاليا رسيد

23 آبان 1389 ساعت 11:32
«كتاب قرمز» سفري به زندگي خصوصي «كارل گوستاو يونگ» پدر روانشناسي تحليلي است كه مي‌خواهد يونگ را به وسيله «يونگ» بشناساند.\
به گزارش خبرگزاري كتاب ايران(ايبنا) به نقل از سايت خبري بوكزبلاگ،‌ «كتاب قرمز» نوشته «كارل گوستاو يونگ» روانشناس مشهور سوييسي به زبان ايتاليايي برگردان و از دو روز پيش منتشر شد و در اختيار علاقه‌مندان قرار گرفت. 

«يونگ» از سال 1913 تا 1930 براي نوشتن اين كتاب تلاش كرده بود.
 اين كتاب در ميان كارهاي وي از اهميت ويژه‌اي برخوردار است و «يونگ» آن‌ را از نقطه‌هاي عطف زندگي‌ و پايه فكري فعاليت علمي آينده‌اش قلمداد كرده بود. 

وي در دوره حياتش، اصراري بر چاپ اين اثر نكرده بود و پس از مرگش، وارثان وي هم تلاشي براي انتشار اين اثر نكردند. به اين ترتيب، در سال 2009 با گذشت نزديك به نيم قرن از زمان مرگ وي، اين كتاب از خزانه كتاب سوييس، ‌كه در آن نگهداري مي‌شد، بيرون آورده و معرفي شد.

«كتاب قرمز» كتاب راز «يونگ» است، صندوقچه‌اي خصوصي كه «يونگ» خودش را در آن پنهان كرده بود. به عبارتي، جايي‌كه وي خود را از شر پرسش‌هاي كنجكاوانه مي‌رهاند، اين كتاب بود. وي با اين اثر، در مركز يك تجربه هنري و روانشناسانه قرار مي‌گيرد. 

آن‌ چيزي كه «يونگ» بعدها از آن‌ به عنوان «توصيف فعال» ياد مي‌كرد، در اين كتاب بسيار مورد استفاده قرار گرفته است.
 
خودداري «يونگ» از انتشار اين كتاب به اين دليل بوده كه وي مي‌ترسيد ديگران علمي بودن سير دانشش را به بهانه اين كتاب زير سوال ببرند.

«کارل گوستاو یونگ»‏ (۱۸۷۵-۱۹۶۱) روان‌شناس و انديشمند سويیسی به خاطر فعالیت‌هایش در روانشناسی و نظریاتش با عنوان روان‌شناسی تحلیلی معروف است. یونگ را در کنار «زیگموند فروید» از پایه‌گذاران دانشِ نوین روانکاوی قلمداد می‌کنند. به تعبیر «فریدا فوردهام» پژوهشگر آثار یونگ: «هرچه فروید ناگفته گذاشته یونگ تکمیل کرده ‌است.» 

«يونگ» درسال ۱۹۰۵ پزشک ارشد و مدرس دانشکده پزشكي در دانشگاه زوریخ شد.
کد مطلب : 87540
ارسال اين مطلب به دوستان دريافت فايل مطلب نسخه قابل چاپ
كارل گوستاو يونگ
كارل گوستاو يونگ
تايپ فارسیتايپ انگليسی
آدرس ايميل :
نظر شما :
نمايش آدرس ايميل