پربيننده ترين مطالب
  نسخه تلکس
  اخبار در تلفن همراه
  خروجيهای RSS
  سايتهای ديگر
داخلی خبر ارشاد

  برپایی نخستین دوره نمایشگاه کتاب شهرستان رفسنجان

6 خرداد 1392 ساعت 11:21
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان از برگزاری نخستین دوره نمایشگاه کتاب شهرستان رفسنجان خبر داد و گفت: این نمایشگاه سه‌شنبه (4 تیر) با بیش از 150 ناشر افتتاح می‌شود.-
احمد سعیدی در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، در این باره اظهار کرد: این نمایشگاه به همت موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران و همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: وجود تعداد زیادی از جمعیت های دانشجویی، حوزه‌های علمیه و علاقه‌مندان به کتاب و کتابخوانی زمینه برپایی این نمایشگاه را فراهم کرد.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان افزود: نمایشگاه کتاب تهران فرصت بسیار خوبی برای آشنایی با تازه‌های نشر محسوب می‌شود اما به دلیل فاصله زیادی که این نمایشگاه با برخی شهرستان‌ها و استان‌های کشور دارد، تعداد بیشتری از علاقه‌مندان به حوزه کتاب و کتابخوانی از حضور در این رویداد بزرگ فرهنگی کشور محروم می‌مانند. بنابراین نمایشگاه‌های کتاب استانی نقش بسیار مهمی در از میان بردن این فاصله‌ها ایفا و زمینه دسترسی آسان مخاطبان استانی به کتاب را با هزینه اندک فراهم می‌کنند.

سعیدی با بیان این‌که اغلب محصولات فرهنگی ارایه شده در نمایشگاه کتاب شهرستان رفسنجان با تخفیف 40 درصدی در اختیار علاقه‌مندان قرار می‌گیرند، عنوان کرد: در این نمایشگاه بیش از 150 ناشر حدود 20 هزار کتاب در موضوع‌های مختلف مانند آموزشی، دانشگاهی، دینی، مهندسی، بهداشت و اجتماعی را در معرض دید بازدیدکنندگان قرار می‌دهند.

وی افزود: بدون تردید یکی از رویکردهای نمایشگاه‌های کتاب استانی، پرداختن به فعالیت‌های جنبی است. در این راستا در نخستین نمایشگاه کتاب شهرستان رفسنجان نیز تصمیم داریم نشست‌های تخصصی با موضوع‌های تبیین منویات مقام معظم رهبری در حوزه کتاب به‌ویژه نامگذاری سال جاری با عنوان حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی، حجاب و عفاف، بیداری اسلامی، سبک زندگی ایرانی _ اسلامی و بررسی نقش کتاب در ارتقای فرهنگ عمومی کشور برگزار کنیم.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان با بیان این‌که برپایی نمایشگاه‌های کتاب استانی تاثیر به‌سزایی در نهادینه کردن فرهنگ مطالعه در کشور دارد، توضیح داد: نمایشگاه‌های کتاب در اعتلای فکری عموم مردم، انس بیشتر با کتاب و ارتقای سطح شناخت و معرفت مردم نقش مهمی را ایفا می‌کنند.

سعیدی با بیان این‌که کتاب با وجود گسترش فضاهای دیجیتالی همچنان به عنوان عنصر موثر در زندگی انسان به شمار می‌آید، گفت: نخستین دوره نمایشگاه کتاب شهرستان رفسنجان تا دوشنبه (10 تیر) در دو نوبت صبح (از ساعت 8 تا 12) و بعد ازظهر (16 تا 20) میزبان علاقه‌مندان به کتاب و کتابخوانی خواهد بود.
کد مطلب : 169702
ارسال اين مطلب به دوستان دريافت فايل مطلب نسخه قابل چاپ
احمد سعیدی
احمد سعیدی
خبرنگار : مهسا مقدس نژاد
تايپ فارسیتايپ انگليسی
آدرس ايميل :
نظر شما :
نمايش آدرس ايميل