پربيننده ترين مطالب
  نسخه تلکس
  اخبار در تلفن همراه
  خروجيهای RSS
  سايتهای ديگر
داخلی خبر دانش و فناوری

برای نخستین بار

  طب مراقبت‌های ویژه هاریسون به پیشخان کتابفروشی‌ها آمد

17 دی 1391 ساعت 13:02
بخش «طب مراقبت‌های ویژه» از کتاب هاریسون، نخستین بار ترجمه و راهی بازار کتاب ایران شد.-

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، طب مراقبت‌های ویژه شاخه‌ای فوق‌تخصصی از طب است که با تشخیص و درمان بیماری‌های مرگباری سروکار دارد که نیاز به حمایت عضوی و پایش دقیق دارند.

دکتر عبدالحسین ستوده‌نیا یکی از مترجمان «طب مراقبت‌های ویژه» با بیان توضیحاتی درباره دلایل انتخاب این کتاب برای ترجمه گفت:  این شاخه فوق‌تخصصی، یک رشته جدید و در واقع عرصه ورود فناوری برای نجات بیماران بدحال است و به همین دلیل بسیار مورد توجه مدیران بهداشتی و درمانی در دنیای امروز است. این کتاب اطلاعات به‌روز و کاملی در ارتباط با مباحث مربوط به طب مراقبت‌های ویژه ارایه می‌دهد.

مترجم کتاب «طب روان‌تنی» درباره اهمیت کتاب‌های طب داخلی هاریسون گفت: این اثر منبعی ارزشمند برای مراجعه و مطالعه دانشجویان پزشکی و پزشکان است اما نخستین است که بخش طب مراقبت‌های ویژه این کتاب به زبان فارسی ترجمه می‌شود. کتاب حاضر شامل 10 فصل است و تمام نکات مربوط به طب مراقبت‌های ویژه را در بر می‌گیرد.

وی درباره مخاطبان این کتاب توضیح داد: این کتاب منبعی ارزشمند برای مراجعه و مطالعه دانشجویان پزشکی در مقاطع مختلف، رزیدنت‌ها، پزشکان عمومی و متخصصان طب داخلی، بیهوشی، جراحی، کودکان و نیز فلوشیپ‌های مرتبط است.

به گفته ستوده‌نیا، در این کتاب مباحث مربوط به مراقبت‌های ویژه برای بیماری‌های فوریتی قلب، ریه، دستگاه عصبی و بیماری‌های فوریتی انکولوژی گنجانده شده و نویسندگان  نحوه تشخیص و روش‌های درمان و تعیین پیش‌آگهی را برای این بیماری‌ها به طور مفصل شرح می‌دهند. از سوی دیگر، در این اثر، آخرین دستاوردهای علمی در بخش تشخیص و درمان بیماری‌های فوریتی و نیازمند مراقبت‌های ویژه با استفاده از شکل‌ها، جداول و الگوریتم‌ها با متنی روان به خواننده ارایه می‌شود.

دکتر ستوده‌نیا درباره برنامه خود برای انتشار ویرایش‌های بعدی این کتاب اظهار کرد: با توجه به این‌که این شاخه از دانش پزشکی به سرعت در حال رشد بوده و کتاب طب داخلی هاریسون به عنوان منبع درسی و منبع سوالات آزمون‌های مختلف پزشکی معرفی شده است، ترجمه و چاپ ویراست‌های بعدی این کتاب می‌تواند سهم به‌سزایی در ارتقای آموزش پزشکی و سطح اطلاعات دانش‌آموختگان این حوزه داشته باشد و مترجمان و ناشر این کتاب خود را متعهد به انجام آن می‌دانند.

کتاب «اصول طب داخلی هاریسون؛ طب مراقبت‌های ویژه» اثر آنتونی فوسی، دنیس كاسپر، استفان هوسر، دان لونگو، ج. جمیسون، جوزف لوسكالزو با ترجمه دكتر مسعود خدایی، دكتر سارا رزاقی، دكتر عبدالحسین ستوده‌نیا و با ویراستاری دكتر اعظم عرفانی‌فر منتشر شده است. انتشارات ارجمند این کتاب 176 صفحه‌ای را به بهای 11 هزار تومان به چاپ رسانده است.

کد مطلب : 158470
ارسال اين مطلب به دوستان دريافت فايل مطلب نسخه قابل چاپ
روی جلد کتاب
روی جلد کتاب
خبرنگار : المیرا صابر نعیمی
تايپ فارسیتايپ انگليسی
آدرس ايميل :
نظر شما :
نمايش آدرس ايميل