پربيننده ترين مطالب
  نسخه تلکس
  اخبار در تلفن همراه
  خروجيهای RSS
  سايتهای ديگر
داخلی گزارش بين الملل

گزارش هفتگی پرفروش ترین رمان ها در آلمان

  رمان تازه نیکلاس اسپارکس در آلمان خوش درخشید

10 ارديبهشت 1391 ساعت 10:04
«مسیر من به سوی تو» رمان تازه نیکلاس اسپارکس در بدو انتشار در آلمان خود را به عنوان نهمین رمان پرفروش هفته معرفی کرد.-
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از اشپیگل، این رمان که عنوان اصلی آن «بهترین من» است در 399 صفحه با ترجمه آدلاید سوفل در انتشارات هینه منتشر شده است. ماجرای این رمان در مورد دو شخصیت به نام های آماندا و داوسون است که درست در 17 سالگی عمیقا دلباخته یکدیگر می شوند اما خانواده های آن ها با این عشق مبارزه می کنند و سرانجام آن دو پس از یک سال مقاومت مقابل خانواده ها ناگزیر در شرایطی نامطلوب از یکدیگر جدا می شوند. 25 سال از این جریان می گذرد و آماندا و داوسون در پی درگذشت یک دوست مشترک هر دو به شهر زادگاهشان سفر می کنند و در مراسم تدفین با یکدیگر روبه‌رو می شوند...
 
«نیکلاس اسپارکس» در 31 دسامبر 1965 در نبراسکا متولد شد. او در زمان تحصیل خود دو رمان خود را به رشته تحریر درآورد و پس از آن چند شغل متفاوت را تجربه کرد. این دو رمان وی منتشر نشده باقی ماندند تا آن که در سال 1990 وی به همراه «بیلی میلس» رمان «ووکینی یا در جستجوی خوشبختی پنهان» را در يك انتشاراتی کوچک منتشر کرد. او در سال 1994 رمانی با عنوان «مانند یک روز منحصر به فرد» برمبنای داستان زندگی پدر و مادر مادرش نوشت که این رمان به نخستین رمان پرفروش او در دنیا بدل شد. او پس از این باز هم به نوشتن ادامه داد و رمان های دیگری نیز منتشر کرد که برخی از آن‌ها به قالب فیلم درآمده‌اند. از دیگر آثار این نویسنده می توان به رمان های «دفترچه یادداشت» 1996، «پیاده روی برای به خاطر آوردن» 1999، «نجات» 2000 ، «گاردین» 2003، «عروسی» 2003 و «آخرین ترانه» 2009 اشاره کرد. 

جدول این هفته همچنین میزبان یک رمان تازه وارد دیگر نیز بود. این رمان تحت عنوان «اوضاع و احوال بریتانی» نوشته «ژان لوک بانالک» است که در 301 صفحه در انتشارات کیپن هویر و ویچ منتشر شده است. با انتشار این رمان کمیسری جدید پای به دنیای ادبیات جنایی گذاشت. کمیسر گئورگس دوپین متولد پاریس.او در این رمان با پرونده یک جنایت پیجیده که در یک زندگی بی دغدغه روستایی در فرانسه رخ می دهد درگیر می شود. جنایتی که یک تراژدی بزرگ خانوادگی را رقم می زند. 

«ژان لوک بانالک» متولد 1967 در «برست» است. پدرش اهل بریتانی در فرانسه و مادرش اهل راینلند در آلمان است. او در آلمان و فرانسه کار می کند و همراه خانواده اش در هر دوی این کشورها نیز زندگی می کند. این رمان جنایی نخستین تجربه «بانالک» در مقام نویسنده است و قرار است پس از این ماجراهای این کمیسر فرانسوی ادامه یابد. 

در هفته ای که گذشت رمان های «صد ساله ای که از پنجره صعود کرد و ناپدید شد» نوشته یوناس یوناسون، «ستایش پانم؛ عشق خطرناک»، «ستایش پانم؛ بازی مرگبار»، «ستایش پانم؛ خشم آتشین» هر سه از سوزان کالینز، «خانه الفبا» نوشته جوسی آدلر اولسن، «اشک های الهه مائوری» نوشته سارا لارک و «در این گرما حداقل خنکی وجود ندارد» نوشته دورا هلت از مکان اول تا هفتم و رمان «حرص» نوشته آرنه دال در مکان دهم جای داشت.
کد مطلب : 135591
ارسال اين مطلب به دوستان دريافت فايل مطلب نسخه قابل چاپ
روی جلد رمان «مسیر من به سوی تو»
روی جلد رمان «مسیر من به سوی تو»
مترجم : آزاده نيازاده
تايپ فارسیتايپ انگليسی
آدرس ايميل :
نظر شما :
نمايش آدرس ايميل