پربيننده ترين مطالب
  نسخه تلکس
  اخبار در تلفن همراه
  خروجيهای RSS
  سايتهای ديگر
داخلی خبر دين

در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران ارایه می‌شود

  حدیث راه عشق با عطر کلام معصومین(ع)

24 فروردين 1392 ساعت 12:28
انتشارت حدیث راه عشق با 100 عنوان کتاب در نمایشگاه کتاب تهران شرکت خواهد کرد که 90 درصد این کتاب‌ها در زمینه ازدواج و خانواده با رویکرد دینی‌اند و در میان آن‌ها 11 عنوان کتاب جدید نیز به چشم می‌خورد.-
ابراهیم عمرانی، مدیر‌عامل انتشارات حدیث راه عشق، در گفت‌‌و‌گو با خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، در این باره اظهار کرد: در نمایشگاه کتاب امسال یک غرفه در سالن ناشران عمومی و همچنین طرح پیک دانایی را داریم. پیک دانایی، خودرویی است که به عنوان نمایشگاه و فروشگاه سیار کتاب با سفر به استان‌های کشور و شهرها و روستاهای مختلف، کتاب‌های حوزه ازدواج و خانواده را توزیع می‌کند. این خودرو در بیست و ششمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب هم فعال خواهد بود. 

وی  درباره نوع رویکرد این انتشارات به موضوع ازدواج و خانواده گفت: با توجه به فضای کشور و رصد کردن آمار ازدواج و طلاق، در سال 1387 هیات ‌مدیره به این نتیجه رسید که چشم‌اندازی را در حوزه ازدواج، خانواده و تربیت فرزندان ترسیم کنیم و کار را به عنوان ناشر تخصصی حوزه ازدواج و خانواده ادامه دهیم. 

مدیر‌عامل انتشارات حدیث راه عشق افزود: کار فرهنگی در حوزه ازدواج را با شعار ازدواج آگاهانه، آسان، پایدار و به‌هنگام و با همکاری شبکه فعالین ازدواج (شفا) شروع کردیم. در این راستا، موضوعی‌ بودن و برخورداری از محتوای قابل تامل برای ما در اولویت و در جه نخست اهمیت قرار دارد. به عنوان مثال، برای تالیف کتاب «سر دلبران» مطالعه زیادی صورت گرفت و چهار سال طول کشید تا این کتاب به چاپ برسد. 

عمرانی بیان کرد: اکنون به عنوان مرکز پخش تمامی کتاب‌های ازدواج و خانواده در کشور فعالیت می‌کنیم و شش هزار عنوان کتاب در زمینه ازدواج و خانواده در بانک اطلاعات ما موجود است. 

مدیر‌عامل حدیث راه عشق درباره آثار جدید این انتشارات برای عرضه در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران گفت: کتاب جدید و کاربردی که برای نمایشگاه عرضه خواهیم کرد، «سبک زندگی بر پایه بندگی» اثر محمد‌تقی اجیه، عضو هیات‌علمی دانشگاه اصفهان نام دارد. در این کتاب روش‌های تعلیم و تربیت در خانواده از دیدگاه امام علی(ع) در نهج‌البلاغه بررسی شده‌اند. 

وی افزود: کتاب در دست چاپ «اقتصاد رضوی» تالیف محسن نصری نیز از جمله کتاب‌هایی است که با توجه به مسایل روز جامعه و نامگذاری امسال به نام «حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی» منتشر خواهد شد. این کتاب دستورات امام رضا(ع) را در حوزه اقتصاد در سه بخش تولید، توزیع و نحوه مصرف برای جامعه و مردم تبیین می‌کند. 

عمرانی نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران را بستری برای معرفی و عرضه کتاب‌های برتر دانست و افزود: کاش کاری که سال گذشته برای کتاب «مفاتیح الحیاة» انجام شد و اطلاع‌رسانی و معرفی خوبی که برای آن صورت گرفت، برای برخی کتاب‌های برگزیده، کاربردی و ارزشمند دیگر نیز انجام شود تا آثار برتر به بهترین نحوه در نمایشگاه معرفی و عرضه شوند.

وی همچنین ایجاد بخش ویژه معرفی کتاب را از ضروریات نمایشگاه تهران دانست و یادآور شد: مسوولان برپایی نمایشگاه می‌توانند یک بخش جانبی را برای معرفی کتاب‌های برگزیده همه ناشران ایجاد کنند تا هر انتشارت، یک اثر منتخب خود را در این بخش معرفی کند و در نهایت، گلچینی از بهترین آثار منتخب و ارزشمند ایجاد شود. 

انتشارات حدیث راه عشق از سال 1382 فعالیت خود را در حوزه چاپ کتاب‌های عمومی آغاز و از سال 1387 کار را به عنوان ناشر تخصصی حوزه ازدواج و خانواده ادامه داده است.

بیست و ششمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران از 11 تا 21 اردیبهشت ماه به مدت 10 روز در مصلای بزرگ تهران پذیرای اهل قلم و علاقه‌مندان به دنیای کتاب خواهد بود.
کد مطلب : 165219
ارسال اين مطلب به دوستان دريافت فايل مطلب نسخه قابل چاپ
حدیث راه عشق با عطر کلام معصومین(ع)
تايپ فارسیتايپ انگليسی
آدرس ايميل :
نظر شما :
نمايش آدرس ايميل