پربيننده ترين مطالب
  نسخه تلکس
  اخبار در تلفن همراه
  خروجيهای RSS
  سايتهای ديگر
داخلی خبر بين الملل

  پل هاگیس درباره ساینتولوژی می نویسد

17 دی 1389 ساعت 12:08
پل هاگیس کارگردان فیلم تصادف، با انتشار کتابی اسرار مگوی فرقه ساینتولوژی را مطرح می کند.\
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از گراوکر، پل هاگیس اعلام کرد قصد دارد با همکاری لارنس رایت از نویسندگان مجله معتبر ادبی نیویورکر ، کتابی درباره زندگی خودش به عنوان یکی از اعضای کلیسای ساینتولوژی بنویسد. هاگیس که 35 سال عضو این فرقه بود، از سال 2009 از آنها جدا شد. 

در حالی که هنوز از ناشر این کتاب نامی به میان نیامده روشن شده که این کتاب با عنوان «بدعت گذاری هالیوود : پل هاگیس در مقابل کلیسای ساینتولوژی» منتشر می شود. این کتاب به بیان دیدگاه ها و بینانگذار این مذهب ال. ران هابارد نویسنده داستان های علمی می پردازد. خود هیگیس نیز زمانی برای این مذهب تبلیغ زیادی می کرد. 

بسیاری منتظرند تا ببینند این کلیسا برای این که جلوی انتشار این کتاب را بگیرد دست به چه کارهایی خواهد زد. این در حالی است که پل توماس اندرسون نیز در حال برنامه ریزی برای ساختن فیلمی درباره این کلیسا است. 

ساینتولوژی که در برخی از کشورها به عنوان مذهب شناخته شده در برخی از کشورهای دیگر در حد یک فرقه مطرح است. جان تراولتا و تام کروز از هالیوودی های مشهور طرفدار این فرقه هستند. 

پل هاگيس فيلمنامه نويس و کارگردان برجسته متولد 1953 اونتاريو که دو سال پشت سر هم براي فيلمنامه تصادف ‏و دختر ميليون دلاري جايزه اسکار را به دست آورد، در تلويزيون از سابقه ای طولانی برخوردار است. او در فیلم «دره الا» نیز به موضوعي چون جنگ عراق و پيامدهاي آن پرداخت.
کد مطلب : 92786
ارسال اين مطلب به دوستان دريافت فايل مطلب نسخه قابل چاپ
پل هاگیس
پل هاگیس
تايپ فارسیتايپ انگليسی
آدرس ايميل :
نظر شما :
نمايش آدرس ايميل