پربيننده ترين مطالب
  نسخه تلکس
  اخبار در تلفن همراه
  خروجيهای RSS
  سايتهای ديگر
داخلی خبر ايبنا نوجوان

  ششم ابتدایی كه رفتيد، اين كتاب‌ها را بخوانيد!

30 آذر 1390 ساعت 14:14
ريیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی با اشاره به افزايش يك سال تحصيلي به دوره‌ي ابتدايي كتاب‌هاي پایه‌ي ششم ابتدایی را معرفي كرد.
ايبنا نوجوان: حجت‌الاسلام محي‌الدين محمدیان با تاكيد بر اين‌كه كتاب‌ها و درس‌هاي پنج‌سال ابتدايي اهداف كلي اين دوره، یعنی تقویت روابط اجتماعی و مهارت‌های زندگی را محقق نمی‌کند، ابراز اميدواري كرد كتاب‌هاي جديد، در راستاي اين اهداف، مفيد واقع شود. او البته جزئیات بیش‌تری درباره‌ي محتوای این دروس و تفاوت آن با کتاب کلاس‌های پنجم ابتدایی و اول راهنمایی اعلام نکرد.

ريیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی با اشاره به ایجاد پایه‌ي ششم ابتدایی از سال تحصیلی آینده گفت: کتاب فارسی، ریاضی، علوم، هنر، تربیت بدنی، تعلیمات دینی، قرآن، فکر و زندگی و مهارت و کارآفرینی دروس پایه‌ي ششم در سال تحصیلی آینده هستند.

حجت‌الاسلام محمدیان افزود: حدود دو سال است که براي درس‌هاي کتاب‌های پایه‌ي ششم ابتدایی برنامه‌ريزي کرده‌ایم و هم اکنون پیش‌نویس‌های آن آماده است. اکنون در حال کارشناسی و بررسی نهایی و کنار هم قرار دادن تالیفات اولیه هستیم.

وی ادامه داد: پنج سال دوره‌ي ابتدایی در نظام فعلی آموزشی، اهداف کلی این دوره یعنی تقویت روابط اجتماعی و مهارت‌های زندگی را محقق نمی‌کند که پایه‌ي ششم ابتدایی این خلاء را پر خواهد کرد.

ريیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی، افزود: دروس پایه‌ي ششم کتاب‌های فارسی، ریاضی، علوم، هنر، تربیت بدنی، تعلیمات دینی و قرآن است و دو درس «فکر و زندگی» و «مهارت و کارآفرینی» نیز در صورت تصویب شورای عالی آموزش و پرورش به کتاب‌های درسی اضافه می‌شود. 

آقاي محمدیان جزيیات بیش‌تری دربار‌ه‌ي محتوای این دروس و تفاوت آن با کتاب کلاس‌های پنجم ابتدایی و اول راهنمایی عنوان نکرد.

وی در پاسخ به این‌که «در جامعه به ویژه در ميان  خانواده‌ها این تردید پیش آمده که پایه‌ي ششم ابتدایی محتوای خاصی ندارد و دانش‌آموزان در این پایه تنها دچار یک سال وقفه‌ي تحصیلی بیهوده می‌شوند»، اظهار کرد: مدت زمان تحصیل در نظام فعلی 12 سال است که در نظام بعدی نیز 12 سال است و نگرانی در این باره وجود ندارد چرا که تنها یک جابه جایی در سال‌های تحصیلی انجام شده است.

منبع: خبرگزاري مهر
کد مطلب : 125221
ارسال اين مطلب به دوستان دريافت فايل مطلب نسخه قابل چاپ
محي‌الدين بهرام محمديان
محي‌الدين بهرام محمديان
تايپ فارسیتايپ انگليسی
آدرس ايميل :
نظر شما :
نمايش آدرس ايميل