پربيننده ترين مطالب
  نسخه تلکس
  اخبار در تلفن همراه
  خروجيهای RSS
  سايتهای ديگر
داخلی خبر اجتماعی و سياسی

  72 داستان كوتاه براي آموزش زبان انگليسي

17 تير 1388 ساعت 15:53
کتاب آموزشی «۷۲ داستان کوتاه انگلیسی» همراه با ترجمه متن، لغات و اصطلاحات به کوشش و ترجمه سید ناصر سعیدی از سوی انتشارات پرتو خورشید تجدید چاپ شد./
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، این کتاب با استناد به برخی از حکایات، داستان‌ها و ضرب‌المثل‌های فرهنگ و زبان فارسی و انگلیسی به آموزش اصطلاحات و لغات انگلیسی می‌پردازد.

نویسنده و تدوینگر این اثر می‌کوشد در دل داستان‌ها و حکایت‌های پندآموزی که از فرهنگ‌های نقاط گوناگون جهان آنها را برگزیده است و به زبان انگلیسی با ترجمه فارسی در اختیار خوانندگان قرار می‌دهد، به آموزش زبان بین‌المللی انگلیسی بپردازد تا خوانندگان را در استفاده از دیگر کتاب‌های غیر فارسی یاری رساند.

از میان ۷۲ داستان کوتاه این کتاب می‌توان ماهیگیر، انسان و شیر، مرد فقیر و مرد ثروتمند، پول یک اسکاتلندی، تصویر عجیب، داستان یک ایرلندی، گرگ و بره، زنبور معمولی و زنبور عسل، کلاغ و سبوی آب، زندانی شیلون، پادشاه و شمشیر، کوتاه‌ترین راه، قانون جاذبه زمین، صبر علی، خویشتن‌داری، گدای یهودی و داستان چاه زمزم را نام برد.

از ویژگی‌های بارز این کتاب آموزشی علاوه بر وجود ترجمه مقابل فارسی در برابر هریک از داستان‌های انگلیسی، این است که ترجمه لغات و اصطلاحات ناآشنای هریک از داستان‌ها را در انتهای هر بخش آورده است.

در ترجمه فارسی یکی از داستان‌های آموزنده این اثر با عنوان «گدای یهودی» آمده است: «علی(ع) پیرمرد نابینای غیر مسلمانی را دید که در حال گدایی بود. علی(ع) از مسلمانان پرسید؛ چرا این مرد گدایی می‌کند؟ آنها پاسخ دادند؛ او یک فرد یهودی است. او تا آنجا که امکان داشت کار کرد، اما اکنون قادر به کارکردن نیست و گدایی می‌کند.
امام علی(ع) گفت: چرا او تا آنجاکه توان داشت کار کرد و اکنون نمی‌تواند و گدایی می‌کند؟ سپس امام علی(ع) دستور داد تا یک مستمری برای او از خزانه بیت‌المال تعیین شود.»

چاپ دوم کتاب «۷۲ داستان کوتاه انگلیسی» در شمارگان ۳۰۰۰ نسخه، ۲۴۰ صفحه، قطع جیبی بزرگ و بهای ۲۵۰۰۰ ریال به بازار کتاب عرضه شده است.
کد مطلب : 38686
ارسال اين مطلب به دوستان دريافت فايل مطلب نسخه قابل چاپ
تصوير كتاب
تصوير كتاب
تايپ فارسیتايپ انگليسی
آدرس ايميل :
نظر شما :
نمايش آدرس ايميل