در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران ارایه می‌شود

حدیث راه عشق با عطر کلام معصومین(ع)

24 فروردين 1392 ساعت 12:28

انتشارت حدیث راه عشق با 100 عنوان کتاب در نمایشگاه کتاب تهران شرکت خواهد کرد که 90 درصد این کتاب‌ها در زمینه ازدواج و خانواده با رویکرد دینی‌اند و در میان آن‌ها 11 عنوان کتاب جدید نیز به چشم می‌خورد.-


ابراهیم عمرانی، مدیر‌عامل انتشارات حدیث راه عشق، در گفت‌‌و‌گو با خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، در این باره اظهار کرد: در نمایشگاه کتاب امسال یک غرفه در سالن ناشران عمومی و همچنین طرح پیک دانایی را داریم. پیک دانایی، خودرویی است که به عنوان نمایشگاه و فروشگاه سیار کتاب با سفر به استان‌های کشور و شهرها و روستاهای مختلف، کتاب‌های حوزه ازدواج و خانواده را توزیع می‌کند. این خودرو در بیست و ششمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب هم فعال خواهد بود. 

وی  درباره نوع رویکرد این انتشارات به موضوع ازدواج و خانواده گفت: با توجه به فضای کشور و رصد کردن آمار ازدواج و طلاق، در سال 1387 هیات ‌مدیره به این نتیجه رسید که چشم‌اندازی را در حوزه ازدواج، خانواده و تربیت فرزندان ترسیم کنیم و کار را به عنوان ناشر تخصصی حوزه ازدواج و خانواده ادامه دهیم. 

مدیر‌عامل انتشارات حدیث راه عشق افزود: کار فرهنگی در حوزه ازدواج را با شعار ازدواج آگاهانه، آسان، پایدار و به‌هنگام و با همکاری شبکه فعالین ازدواج (شفا) شروع کردیم. در این راستا، موضوعی‌ بودن و برخورداری از محتوای قابل تامل برای ما در اولویت و در جه نخست اهمیت قرار دارد. به عنوان مثال، برای تالیف کتاب «سر دلبران» مطالعه زیادی صورت گرفت و چهار سال طول کشید تا این کتاب به چاپ برسد. 

عمرانی بیان کرد: اکنون به عنوان مرکز پخش تمامی کتاب‌های ازدواج و خانواده در کشور فعالیت می‌کنیم و شش هزار عنوان کتاب در زمینه ازدواج و خانواده در بانک اطلاعات ما موجود است. 

مدیر‌عامل حدیث راه عشق درباره آثار جدید این انتشارات برای عرضه در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران گفت: کتاب جدید و کاربردی که برای نمایشگاه عرضه خواهیم کرد، «سبک زندگی بر پایه بندگی» اثر محمد‌تقی اجیه، عضو هیات‌علمی دانشگاه اصفهان نام دارد. در این کتاب روش‌های تعلیم و تربیت در خانواده از دیدگاه امام علی(ع) در نهج‌البلاغه بررسی شده‌اند. 

وی افزود: کتاب در دست چاپ «اقتصاد رضوی» تالیف محسن نصری نیز از جمله کتاب‌هایی است که با توجه به مسایل روز جامعه و نامگذاری امسال به نام «حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی» منتشر خواهد شد. این کتاب دستورات امام رضا(ع) را در حوزه اقتصاد در سه بخش تولید، توزیع و نحوه مصرف برای جامعه و مردم تبیین می‌کند. 

عمرانی نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران را بستری برای معرفی و عرضه کتاب‌های برتر دانست و افزود: کاش کاری که سال گذشته برای کتاب «مفاتیح الحیاة» انجام شد و اطلاع‌رسانی و معرفی خوبی که برای آن صورت گرفت، برای برخی کتاب‌های برگزیده، کاربردی و ارزشمند دیگر نیز انجام شود تا آثار برتر به بهترین نحوه در نمایشگاه معرفی و عرضه شوند.

وی همچنین ایجاد بخش ویژه معرفی کتاب را از ضروریات نمایشگاه تهران دانست و یادآور شد: مسوولان برپایی نمایشگاه می‌توانند یک بخش جانبی را برای معرفی کتاب‌های برگزیده همه ناشران ایجاد کنند تا هر انتشارت، یک اثر منتخب خود را در این بخش معرفی کند و در نهایت، گلچینی از بهترین آثار منتخب و ارزشمند ایجاد شود. 

انتشارات حدیث راه عشق از سال 1382 فعالیت خود را در حوزه چاپ کتاب‌های عمومی آغاز و از سال 1387 کار را به عنوان ناشر تخصصی حوزه ازدواج و خانواده ادامه داده است.

بیست و ششمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران از 11 تا 21 اردیبهشت ماه به مدت 10 روز در مصلای بزرگ تهران پذیرای اهل قلم و علاقه‌مندان به دنیای کتاب خواهد بود.


کد مطلب: 165219

آدرس مطلب: http://www.ibna.ir/vdcb8sb89rhb05p.uiur.html

خبرگزاری کتاب ايران (IBNA)
  http://www.ibna.ir