رمان «كجا می‌برند درختان مرده را» نوشته «عاطفه طيه» زمستان امسال (۱۳۸۷) از سوي انتشارات «ققنوس» به بازار آمد. در اين رمان داستان سه نسل از زنان با روحيات، آرزوها، اشتباهات و همچنين تفاوت‌های عمده آنان با يكديگر روايت شده است.\
عكس روي جلد
عكس روي جلد
به گزارش خبرگزاري كتاب ايران(ايبنا)، «عاطفه طيه» درباره موضوع رمان «كجا مي‌برند درختان مرده را» گفت: سعي كرده‌ام در داستان اين كتاب از اهميت گذشته در زندگي حرف بزنم و اينكه برخي با غرق شدن بيش از حد در زندگي گذشته‌شان، از حال و آينده غافلند.

طيه در پاسخ به سوالي مبني بر نحوه روايت داستان توضيح داد: راوي زني است كه مدام به گذشته‌‌اش رجوع مي‌كند و به دليل مشكلاتي كه برايش پيش آمده، به پريشان‌گويي مي‌پردازد. من سعي كرده‌ام با رفت و آمدهاي زماني، پريشاني ذهن راوي را نشان دهم. اين در حالي است كه ما در حين خواندن داستان از زاويه‌هاي ديد راوي به شخصيت‌ها نگاه مي‌كنيم.

اين نويسنده گفت: اين زاويه بدان معني است كه هركس راوي را دوست دارد، جنبه‌هاي مثبت را نشان مي‌دهد و هركس او را دوست ندارد، بيشتر درباره جنبه‌هاي منفي شخصيت او اظهار نظر مي‌كند.

طيه همچنین درباره شخصيت راوي كه قهرمان داستان است، اظهار داشت: راوي زني است كه خطاهاي خودش را دارد. بارها تصميمات غلط مي‌گيرد و براي بهتر شدن اوضاعش كاري انجام نمي‌دهد. او مصلحت‌انديشي ندارد و اهل شكيبايي نيست و مسالمت آميز رفتار نمي كند. 

اين نويسنده در پاسخ به پرسشی درباره ویژگی‌های زبانی داستان گفت: سعي كرده‌ام كه از زبان ساده و روان استفاده كنم. قالب داستان نيز كاملا رئال است و هيچ‌گونه خيال‌پردازي در آن وجود ندارد.
 
رمان «كجا مي‌برند درختان مرده را» نوشته «عاطفه طيه» زمستان امسال(۸۷) به شمارگان ۱۶۵۰ از سوي نشر «ققنوس» انتشار يافته است.

اين كتاب ۲۲۲ صفحه و قيمت آن ۳۵۰۰ تومان است.
کد مطلب : ۳۴۷۶۷
http://www.ibna.ir/vdcguu9w.ak9t34prra.html
گزارشگر :
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما