چهارمین قسمت از فصل دوم مجموعه مستندهای «حکایت دل»، پرتره مستند «حکیم عشق» است که دوشنبه 18 اسفند ماه از شبکه چهار سیما پخش می شود و به معرفی استاد منوچهر صدوقی سها اختصاص دارد.
مستند حکیم عشق؛ روایتی تصویری از زندگی و سلوک منوچهر صدوقی سها
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) این قسمت از سری مجموعه مستندهای حکایت دل به زندگی منوچهر صدوقی سها، استاد و پژوهشگر برجسته حکمت و عرفان اسلامی می پردازد. تکرار این مستند نیز سه شنبه 19 اسفندماه ساعت 14:00 از شبکه 4 سیما پخش خواهد شد.

منوچهر صدوقی سها (متولد ۱۳۲۷- اردبیل) نویسنده، مترجم، عرفان پژوه، فیلسوف و حقوق‌دان است.او تحصیلات دانشگاهی‌اش را در رشته حقوق تا مقطع لیسانس پی گرفت.بعد از آن تحصیلات خود را تا مراحل عالی در عرفان و فلسفه اسلامی ادامه داد.

او هم‌اکنون علاوه‌بر وکالت دادگستری و عضویت در شورای علمی انجمن آثار و مفاخر فرهنگی، در برخی از دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور از جمله «موسسه پژوهشی حکمت و فلسفه ایران» به تدریس حکمت و عرفان اسلامی اشتغال دارد.

تاریخ حکما و عرفای متاخر بر صدرالمتالهین، التفسیر المنتسب الی مولنا ابی عبدالله جعفر بن محمد الصادق (ع)، شطری از اوایل امور عامه شرح منظومه حکمت سبزواری، شرح جدید منظومه سبزواری، فواید در عرفان و فلسفه و تصوف و تاریخ آن، رساله در برخی از مسائل الهی عام، منتخب معجم الحکماء، صوفی صومعه قدس: یادواره میرزا محمدعلی حکیم شیرازی، الحاوی علی رسائل جمه مفرده فی الفحص عن انیه التفسیر و التاویل و مائیتهما باقسامها و ما یتعلق بهما من المحکم و المتشابه و الظهر و البطن و…، تفاسیر عقلیه لفلاسفه الهیین، ترجمه «مقدمه قیصری بر فصوص الحکم»، محی‌الدین عربی، ترجمه تحقیق ماللهند، ابوریحان بیرونی، کیفر سرقت دراسلام و… از جمله آثار منتشر شده این پژوهشگر و استاد باسابقه حکمت اسلامی است.

«حکایت دل» به تهیه کنندگی علیرضا حسینی و کارگردانی بیژن شکرریز، در قالب مستند از زندگینامه، پرتره علمی و حرفه‌ای اساتید فاخر و مشاهیر معاصر کشور، دوشنبه‌ها ساعت ۲۱:00 از شبکه چهار سیما پخش می شود.
کد مطلب : ۳۰۳۸۰۱
http://www.ibna.ir/vdccx1q1s2bqx48.ala2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

سالروز درگذشت سیدهادی خسروشاهی
پرونده ویژه جامعه‌شناسی تشیع