هفتمین کارگاه مجازی «حال خوش خواندن» در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خوزستان با حضور کلر ژوبرت مترجم کتاب «زرد و صورتی» و نقد و بررسی این کتاب از ویلیام استیگ برگزار می‌شود.
کلر ژوبرت «زرد و صورتی» را به خوزستان می‌برد
به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در خوزستان، این کارگاه 19 اسفندماه در گروه مجازی «حال خوش خواندن» مرکز آفرینش‌های ادبی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان خوزستان برگزار می‌شود.

بر پایه این گزارش، این کارگاه مجازی ویژه مربیان مراکز فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان خوزستان که هرماه یک نوبت برگزار می‌شود. کتاب «زرد و صورتی» نوشته ویلیام استیگ سال 1387 از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با ترجمه «کلر ژوبرت» منتشر شده است.

کلر ژوبرت تاکنون آثاری چون «زرد و صورتی» نوشته‌ ویلیام استیگ، «بازی‌های المپیک حشرات» نوشته اوژن، «آدم کوچولوی گرسنه» نوشته پیردلی، «تا سه می‌شمرم» نوشته امیل ژادول و «جن قوطی ماکارونی» نوشته جِرمانو زولو را به فارسی برای کودکان ترجمه کرده و همچنین تعدادی کتاب هم به زبان فرانسه در لبنان و فرانسه به چاپ رسانده‌ است.

در بخشی از این کتاب می‌خوانیم:
آدمک زرد پرسید: «می‌دانی اینجا چه‌کار می‌کنیم؟» آدمک صورتی گفت: «نه. حتی یادم نمی‌آید چه طور شد که اینجا هستم.» آدمک زرد ادامه داد: «یادم نمی‌آید چطور به اینجا آمده‌ایم. همه‌چیز جدید و عجیب و غریب به نظر می‌آید. ما کی هستیم؟»
کد مطلب : ۳۰۳۴۲۹
http://www.ibna.ir/vdcirpap3t1au52.cbct.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

تقدیر از مروجان کتابخوانی
نمایشگاه مجازی کتاب