معاون فرهنگی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی از رشد ۴۰۰ درصدی صادرات محصولات چاپی استان در سال جاری نسبت به سال گذشته خبر داد.
صادرات محصولات چاپی از خراسان رضوی ۴۰۰ درصد رشد یافت
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در خراسان رضوی ، افشین تحفه‌گر روز سه‌شنبه 28 بهمن‌ماه در مراسم بیستمین جشنواره روز ملّی صنعت چاپ خراسان رضوی در محل شهر چاپ خراسان، گفت: از ابتدای سال ۹۹ تا پایان دی‌ماه مجوز چاپ و صادرات ۱۴۰۰ میلیارد تومان محصولات و فرآورده‌های چاپی با ارزش وزنی ۲۵ میلیون کیلوگرم به خارج از کشور، صادر شده که نسبت به مدت مشابه در سال ۹۸ حدود ۴۰۰ درصد رشد داشته است.

معاون فرهنگی و رسانه‌ای اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی افزود: با این رشد و با توجه به قابلیت‌ها و توانمندی‌های قابل قبول در حوزه صنعت چاپ و بسته بندی، استان خراسان رضوی به‌عنوان بارانداز صادرات محصولات چاپی در کشور محسوب می‌شود.

تحفه‌گر ادامه داد: محصولات چاپی تولیدی با هدف صادرات بیشتر به کشورهای افغانستان، ترکمنستان، تاجیکستان، عراق و برخی کشورهای اروپایی در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری در نامگذاری سال به نام «سال جهش تولید'» صادر می‌شود.

وی با بیان اینکه در خراسان رضوی تعداد ۳۷۲ چاپخانه و واحدهای وابسته مشغول فعالیت هستند، یادآور شد: استان خراسان رضوی با این تعداد چاپخانه با ظرفیت بیش از ۴۰۰۰ ورق یکی از قطب‌های سه‌گانه چاپ کشور بوده و بعد از تهران جایگاه دوم را دارد. 

معاون فرهنگی و رسانه‌ای اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: همچنین بیش از ۳۵۰۰ نفر به‌صورت مستقیم در حوزه صنایع چاپ و بسته‌بندی استان مشغول بکار هستند. 

در مراسم بیستمین جشنواره روز ملی صنعت چاپ که با حضور افشین تحفه‌گر معاون فرهنگی و رسانه‌ای اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی، علی مغانی رئیس اتحادیه صنعت چاپ استان خراسان رضوی و با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در محل چاپخانه شهر چاپ خراسان (وابسته به موسسه فرهنگی هنری خراسان) برگزار شد، از مجتبی غرابی مدیر و ۲۶ نفر از کارگران پرتلاش این چاپخانه که نقشی فعال و تاثیرگذار در زمینه تولید دفاتر اهدایی صنف صنعت چاپ استان  به دانش آموزان سیل‌زده شمال خراسان، گلستان، جنوب و غرب کشور داشتند، با اهدای لوح سپاس، تقدیر شد.
کد مطلب : ۳۰۳۰۰۳
http://www.ibna.ir/vdcgzw9wwak9zz4.rpra.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما