از سوی کتابستان معرفت قم؛

«گزارش به کنسول» روی پیشخوان رفت

مجموعه داستان «گزارش به کنسول» از سوی کتابستان معرفت قم روانه بازار کتاب شد.
«گزارش به کنسول» روی پیشخوان رفت
به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در قم، مجموعه داستان «گزارش به کنسول» شامل 10 داستان کوتاه به‌قلم نویسندگان مختلف است که موضوع داستان‌های این کتاب بر محوریت وحدت بنا شده است.

بازه زمانی وقایع داستان‌های این کتاب از جنگ جهانی اول شروع می‌شود و تا اتفاقات امروز را شامل می‌شود. مکان رخداد داستان‌ها نیز در جغرافیای وسیع ایران فرهنگی است؛ از افغانستان که در شرق واقع شده، تا عراق در غرب ایران. از ترکمن‌صحرا در شمال، تا قشم در جنوب جغرافیای ایران.
 
حضور نویسندگان معروف و نام‌آشنا از دیگر نقاط قوت این کتاب است؛ محمدرضا شرفی خبوشان، برنده جایزه جلال به‌خاطر رمان «بی‌کتابی»، بهزاد دانشگر، شایسته تقدیر جایزه قلم زرین به‌خاطر رمان «ادواردو»، ابراهیم اکبری دیزگاه، نامزد جایزه جلال آل‌احمد به‌خاطر رمان «برکت»، ابراهیم حسن‌بیگی، برگزیده کتاب سال جمهوری اسلامی ایران، زهره عارفی، برگزیده جشنواره داستان اشراق، یوسف قوجق، برنده جشنواره کتاب شهید غنی‌پور و در کنار آن‌ها، عبدالرحمن اونق، مهدی حمیدی‌پارسا، محمدقائم خانی و مجید اسطیری، نویسندگان داستان‌های کتاب «گزارش به کنسول» هستند.
 
در بخشی از کتاب می‌خوانیم:
«حاج آقا ممکن است خنده‌تان بگیرد اما من فکر کرده‌ بودم شاید آن کسی که شادی را پیدا کرده امام زمان بوده! اما حالا باید از آن آقای سنّی تشکر می‌کردم. دست‌وپاشکسته چیزی گفتم و هی می‌خواستم خداحافظی کنم و برویم اما او هی حرف می‌زد. اسمش عبدالخالق بود. از بیرجند آمده‌ بود. وقتی فهمید پدرم بیمار است برایش دعا کرد. مادرم پرسید مگر سنی‌ها هم می‌آیند زیارت امام حسین و او هم گفت که اهل سنت به اهل‌بیت ارادت دارند و خیلی‌ها برای امام حسین مجالس عزاداری برگزار می‌کنند. گفت هر سال روز عاشورا مادرش غذای نذری می‌دهد. اما از همۀ این‌ها عجیب‌تر این بود که گفت برادر بزرگ‌ترش چهار ماه قبل با لشکر نبویون به سوریه رفته و آنجا از حرم حضرت زینب دفاع کرده و شهید شده. من اصلاً اسم لشکر نبویون را نشنیده ‌بودم. گفت خودش هم می‌خواهد برود. خیلی صمیمی و گرم بود. طوری راحت می‌گفت انگار تا سر کوچه‌شان می‌خواهد برود و برگردد.»
 
«گزارش به کنسول» در 164 صفحه با قیمت ۲۵ هزار تومان از سوی کتابستان معرفت قم روی پیشخوان کتابفروشی‌ها قرار گرفته است.
گزارشگر
یونس عزیزی
کد مطلب : ۲۹۸۱۱۱
http://www.ibna.ir/vdcjvoe8vuqehvz.fsfu.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نمایشگاه مجازی کتاب
پرونده شهید سلیمانی