همزمان با روز زنجان و زادروز شیخ اشراق صورت گرفت؛

مشارکت 1157 زنجانی در مسابقه کتابخوانی دارالخمسه

رئیس حوزه هنری استان زنجان از حضور 1157 نفر در مسابقه کتابخوانی دارالخمسه زنجان خبر داد و گفت: این مسابقه از کتاب «فرهنگ و هنر در دارالخمسه» برگزار شد.
مشارکت 1157 زنجانی در مسابقه کتابخوانی دارالخمسه
امیر نعمتی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در زنجان با اشاره به برگزاری مسابقه کتابخوانی دارالخمسه زنجان به مناسبت روز زنجان و سالروز ولادت شیخ اشراق، گفت: با توجه به شرایط کنونی جامعه در خصوص شیوع ویروس کرونا و پرهیز از برگزاری برنامه‌های تجمیعی، حوزه هنری زنجان با خلاقیت و هم‌افزایی و همگرایی با ارگان‌های فرهنگی، مسابقه کتابخوانی دارالخمسه در زنجان برگزار شد.

رئیس حوزه هنری استان زنجان تصریح کرد: این برنامه در راستای توسعه فرهنگ كتابخوانی و غنی‌سازی اوقات فراغت جوانان و نوجوانان در ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی به‌صورت مجازی و آنلاین برگزار شد.

نعمتی با اشاره به اینکه مسابقه کتابخوانی فرهنگ و دارالخمسه زنجان با مشارکت 1157 نفر برگزار و با اعلام اسامی برگزیدگان برگزار شد، گفت: امیر هوشنگ سلیمانی، میثم مرادی‌نیا، نصرت نیک منش برگزیدگان این مسابقه بودند.

یادآوری می‌شود، کتاب «فرهنگ و هنر در دارالخمسه» به تالیف حسین عباسی‌نیا کنکاشی در تاریخ، آداب و رسوم، علایق و داشته‌ها و پیشینه‌های فرهنگی و هنری مردم استان زنجان است که در سال ۱۳۹۳ به همت حوزه هنری زنجان و توسط نشر هزاره‌ سوم در ۳۰۴ صفحه و ۱۱ فصل چاپ و منتشر شده است.

در هر فصل نویسنده تلاش کرده است تا اطلاعات جامعی از موضوعات مختلف را در اختیار خواننده بگذارد و نویسنده با پرداختن به برخی از آداب، رسوم، اشعار، متل‌ها و بایاتی‌های ترکی، مردم زنجان را از خطر جدی نسیان و فراموشی و حتی بی‌اعتنایی‌های عمدی و سهوی نجات داده است.
کد مطلب : ۲۹۶۱۹۲
http://www.ibna.ir/vdcgy39xxak9yq4.rpra.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

تقدیر از مروجان کتابخوانی
نمایشگاه مجازی کتاب