مدیرکل بهزیستی استان قم در بازدید از کتابخانه آیت‌الله خامنه‌ای؛

تولید کتاب‌های بریل برای نابینایان ضروری است

مدیرکل بهزیستی استان قم ضمن بازدید از بخش نابینایان کتابخانه آیت‌الله خامنه‌ای تاکید کرد: تولید کتاب‌های بریل برای نابینایان ضروری است.
تولید کتاب‌های بریل برای نابینایان ضروری است
به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در قم، مهدی پهلوانی، مدیرکل بهزیستی استان قم در حاشیه بازدید از بخش نابینایان کتابخانه آیت الله خامنه‌ای گفت: ترویج مطالعه از دغدغه‌های رهبر معظم انقلاب اسلامی و از دستاوردهای فرهنگی انقلاب اسلامی به شمار می‌رود که باید به آن توجه و اهتمام ویژه داشت.
 
وی اضافه کرد: تولید کتاب‌های بریل برای این قشر همانند دیگر اقشار ضرورت دارد. وجود نرم‌افزار و دستگاه‌های خاص برای روشندلان از جمله مواردی است که بر اساس نیاز این افراد تهیه شده است.
 
پلوانی تصریح کرد: این بخش همراه با ظرفیت‌های مختلف ویژه روشندلان امکان دسترسی آسان و گسترده به منابع را برای نابینایان سراسر کشور فراهم کرده است.
 
سجاد عمرانی سرپرست اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی قم در بخش دیگری از این دیدار بیان کرد: با توجه به تهاجم فرهنگی، سرمایه‌گذاری در کتابخانه‌های عمومی ارزش به شمار می‌رود که نقش پررنگی در احیای فرهنگ غنی اسلامی ایرانی ایفا می‌کند.
 
وی یادآور شد: یکی از برنامه‌ها و طرح‌های اداره کل، اجرای پویش «اهدای کتاب، اهدای دانایی» است که در حال اجرا است و طی آن افراد کتاب‌های مازاد خود را به کتابخانه‌های عمومی تحویل می‌دهند.
کد مطلب : ۲۹۶۱۸۷
http://www.ibna.ir/vdcaainu049no61.k5k4.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما