در آستانه فرارسیدن چهلمین سالگرد دفاع مقدس دکتر شیوا مقدم رییس فرهنگ‌سرای خانواده برنامه‌های این مرکز را تشریح کرد.
برنامه‌های فرهنگ‌سرای خانواده در چهلمین سالگرد دفاع مقدس اعلام شد
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از روابط عمومی فرهنگ‌سرای خانواده؛ برای بهره‌مندی شهروندان از برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی همزمان با هفته دفاع مقدس با هدف تقویت هویت ملی برنامه‌های متنوع در قالب کلیپ، فتوکلیپ و فایل صوتی در فضای مجازی منتشر می‌شود. 

رئیس فرهنگسرای خانواده درباره برنامه‌های هفته دفاع مقدس گفت: هفته دفاع‌مقدس جزو مناسبت ملی کشور ما محسوب می‌شود و برای ماندگاری هر فرهنگی باید نمادهای مناسب آن را استفاده کرد به همین منظور با هدف آشنایی نسل جدید با وقایع تاریخی کشور از جمله هشت سال دفاع مقدس و تقویت روحیه ایثار و شهادت نمایشگاه عکس با نمایش بصری حال و هوای رزمندگان اسلام در دوران دفاع مقدس 31 شهریور لغایت 6 مهر در محوطه داخلی فرهنگسرای خانواده برپا می‌شود. 

همچنین به گفته شیوا مقدم به همت کتابخانه فرهنگ‌سرای خانواده برای علاقه مندان به شرکت در برنامه‌های ادبی ویديوکلیپ«عشق به زبان جنگ» برگرفته از کتاب«آن طرف پل معلق» نوشته زهره کیانی امینه ۲ مهرماه در فضای مجازی معرفی می‌شود. «آن طرف پل معلق» زبان عشق از همسر جانبازی است که فداکارانه با عشق زندگی می‌کند و از هیجده داستان کوتاه و بلند تشکیل شده و با سبک بدیع و قلم نو چهارده مین مجموعه داستان کوتاه نویسنده است و به روزهای پر تالم جنگ به غیر از داستان اول کتاب (آن طرف پل معلق )اشاره دارد نویسنده باز هم به سراغ جنگ رفته است.

وی در ادامه اظهار داشت با توجه به نقش ايثار و از خودگذشتگي در خانواده و تاثيرپذيري نوجوانان و انعكاس آن در جامعه به همت کتابخانه فرهنگ‌سرای خانواده مسابقه مجازي کتابخوانی «صدای پای پیروزی» برگرفته از کتاب «خواب خون» به قلم محمد عزيزي با مشارکت انتشارات روزگار ٣ مهرماه برگزار مي شود. 

کتاب‌خواب خون، با موضوع جنگ ایران و عراق دربردارنده داستانی براساس زندگی شهید محمّدحسین فهمیده است که نویسنده خاطرات و داستان زندگی ایشان را طی گفتگو با خانواده شهید (پدر، مادر و برادران) و دوستانش، دیدن نوارهای ویدئویی مربوط به خاطرات خانواده، دوستان و معلمان شهید درباره ایشان و براساس خاطرات همرزمان در خرّمشهر به تحریر در آورده است.

همچنین در ادامه برنامه‌های کتابخانه فرهنگسرای خانواده به مناسبت چهلمین سالگرد دفاع مقدس فتوکلیپ «روایت عشق»  برگرفته از کتاب گنج پنهان از انتشارات حدیث قلم به منظور تقویت مطالعه در زمینه ادبیات جنگ و خاطره‌نویسی با همکاری کانون ادبی صدای قلم و چند نویسنده روز 4 مهرماه در فضای مجازی منتشر می‌شود. 

رييس فرهنگسراي خانواده از برپايي 3 نمايشگاه مجازي به مناسبت چهلمين سالگرد دفاع مقدس به منظور ترويج روحيه ايثار، جهاد، شهادت و آشنايي شهروندان با زندگي و تفكر شهدا و تبیین جایگاه موثر زنان و مادران با مشارکت مرکز اسناد انقلاب اسلامی، بنیاد شهید شهر تهران و آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) خبر داد و در ادامه گفت: نمايشگاه‌های مجازی عكس با عنوان «نقش خانواده و جنگ» دوشنبه ۲ مهرماه، «نقش ماندگار زنان در دفاع مقدس» و نمایشگاه مجازی کتاب با عنوان «قافله داران عشق» روز 31شهریور برگزار می‌شود.

دکتر مقدم در پایان اعلام کرد برنامه‌هایی  «نیمه پنهان ماه» به منظور آشنایی خانواده‌ها با زندگی، تفکر، اعتقادات و مبارزات سرداران هشت سال دفاع مقدس با انتشار بخش‌هایی از زندگی و مبارزات شهید همت در فضای مجازی ۱ مهرماه و «روایت حماسه» با مشاركت مركز اسناد و مدارك دفاع مقدس برگرفته از كتاب «جنگ ايران و عراق در اسناد سازمان ملل» با انتشار اسناد مهم از آغاز جنگ ۳۱ شهریور و برنامه «وصیت نامه شهدا» با هدف ترویج روحیه ایثار و شهادت با انتشار بخش‌هایی از وصیت نامه شهدا با موضوع خانواده ۳۱ شهریور و ۵ مهر در فضای مجازی برگزار می‌شود. 

۳۱ شهریور ۱۳۵۹سالروز شروع جنگ تحمیلی از سوی رژیم بعث عراق علیه جمهوری اسلامی ایران، به عنوان آغاز هفته دفاع مقدس نامگذاری شده است تا ۶ مهرماه  ادامه دارد و امسال چهلمین سالگرد دفاع مقدس است.

شهروندان برای بهره مندی از برنامه‌های یاد شده می‌توانند به صفحه‌های مجازی این مرکز به نشانی Farhangsara_khanevade @ و Ketabkhanekhanevade @ مراجعه کنند.
کد مطلب : ۲۹۵۸۳۴
http://www.ibna.ir/vdcipwar5t1a3v2.cbct.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما