معرفی کتاب «سرنوشت خود را رقم بزن»؛

مقابله با پستی بلندی‌های زندگی با اکسیر آرامش

اگر از تمام انسان‌ها سوال شود که در زندگی زمینی که خداوند برای شما مقرر کرده چه چیزی را بیشتر از همه نعمت‌های الهی دوست دارید؟ بی‌شک همگی خواهند گفت، دنبال آرامش ذهن و روح هستیم. انسان تا دارای آرامش ذهن نباشد از هیچ چیز لذت‌بخشی نمی‌تواند بهره‌مند شود.
مقابله با پستی بلندی‌های زندگی با اکسیر آرامش
به گزارش خبری خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)،گاهی ما کمترین توجهی به آنچه که هر روز می‌سازیم نداریم، پس در اثر یک اتفاق می‌فهمیم که مجبوریم در همین ساخته‌ها زندگی کنیم، اما فرصت‌ها از دست می‌روند و گاهی شاید بازسازی آنچه ساخته‌ایم، ممکن نباشد. شما نجار زندگی خود هستید و روزها چکشی هستند که بر یک میخ از زندگی شما کوبیده می‌شوند. مراقب خانه‌ای که برای خود می‌سازید، باشید!

«سرنوشت خود را رقم بزن؛ تو همانی که به آن می‌اندیشی» کتابی به قلم  خدیجه بابایی است که روش‌های کنترل ذهن و ایجاد آرامش برای دستیابی به موفقیت و رضایت از زندگی به مخاطب ارائه می‌دهد.

نویسنده در این کتاب با روش‌های ساده و مفهومی، راه‌های رسیدن به آرامش و آسایش، آموختن سکوت و برخی قوانین روانشناسی را مطرح می‌کند. 


ژرف اندیشدین در خلأ سکوت
در بخشی از این کتاب آمده است: «چنین برآورد شده که انسانها به‌طور متوسط در هر روز دارای شصت‌هزار اندیشه متفاوت هستند. مشکلی که در این خصوص وجود دارد این است که ما همین شصت‌هزار اندیشه‌ای که دیروز داشته‌ایم، امروز نیز داریم و همان‌ها را فردا نیز تکرار می‌کنیم و ذهن ما هر روز در غوغای همان همهمه‌هاست. با فراگیری آرام بودن و تأمل کردن و ژرف اندیشدین در خلأ سکوت بین اندیشه‌هایتان می‌توانید به احساسی از آرامش فراگیر دست یابید.»

جای هیچ نگرانی نیست
«جای هیچ نگرانی نیست، اول اینکه هیچ دلیل عقلانی برای نگرانی در خصوص امری که بر آن کنترلی ندارید، وجود ندارد، زیرا در صورت عدم کنترل روی کار یا اتفاقی، نگرانی معنایی ندارد. در ثانی دلیل عقلانی برای نگرانی در خصوص اموری که کنترل آن‌ها را به‌دست دارید، هم وجود ندارد، چرا‌که وقتی می‌توانید آن‌را کنترل کنید، چرا باید نگران باشید...؟»
 
چاپ نخست کتاب «سرنوشت خود را رقم بزن تو همانی که به آن می‌اندیشی» در 120 صفحه با شمارگان یک هزار جلد به بهای 30 هزار تومان از سوی انتشارات لیما منتشر شده است.
کد مطلب : ۲۹۵۶۶۴
http://www.ibna.ir/vdcjmie8xuqehmz.fsfu.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما