با هدف توسعه فعالیت‌های فرهنگی، ترویجی و کتابخوانی؛

کتابخانه تابستانه در آذربایجان‌غربی شروع به کار کرد

به همت اداره کل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌غربی «کتابخانه تابستانه» ویژه برنامه‌های فرهنگی ترویجی و کتابخوانی فعالیت خود را آغاز کرد.
کتابخانه تابستانه در آذربایجان‌غربی شروع به کار کرد
خدیجه معصومی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌غربی، در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در آذربایجان‌غربی، گفت: با توجه به شرایط موجود در جامعه و جلوگیری از برنامه‌های تجمع محور، کتابخانه‌های عمومی استان، فعالیت خود را در فضای مجازی تداوم خواهند داد که «کتابخانه تابستانه» جزیی از این برنامه‌هاست.

وی افزود: این طرح با هدف ترویج کتابخوانی و غنی‌سازی اوقات فراغت، مجموعه برنامه‌های فرهنگی-ترویجی با عنوان «کتابخانه تابستانه» توسط اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان اجرا می‌شود.

معصومی با اشاره به برنامه‌های این نهاد فرهنگی گفت: برای سه گروه کودک، نوجوان و بزرگسال برنامه‌هایی با محوریت کتاب پیش‌بینی شده است. جلسه مشاوره خواندن، کارگاه قصه‌گویی خلاق و شعرخوانی ویژه کودکان، بحث و گفت‌وگو در خصوص آثار هوشنگ مرادی کرمانی، نمایش‌خوانی و کارگاه تفکر خلاق ویژه نوجوانان، جلسه نقد و بررسی کتاب، شب شعر عاشورایی، نشست کتاب‌خوان ویژه بزرگسالان و کارگاه روانشناسی کار ویژه کتابداران برگزار خواهد شد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌غربی در ادامه اشاره کرد: با اینکه شیوع ویروس کرونا، تهدیدی برای کتابخانه‌های عمومی بود، با رویکرد استفاده از بستر فضای مجازی، سعی در تبدیل این تهدید به فرصت داریم.

معصومی در توضیح برنامه‌های خود برای حضور درفضای مجازی گفت: تولید محتوا توسط کتابداران و نشر در فضای مجازی، اجرای برنامه‌های زنده در صفحه رسمی اینستاگرام اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان و کتابخانه‌های تابع و اجرای برنامه‌های تعاملی کتابخوانی به صورت وبینار از جمله اقدامات کتابخانه‌های عمومی برای مقابله با ویروس کرونا است و ثبت‌نام از طریق ارسال عدد 2 برای کودکان، ارسال عدد 3 برای نوجوانان و عدد 4 برای بزرگسالان به شماره 10045012 امکان‌پذیر است.
 

کد مطلب : ۲۹۴۴۱۳
http://www.ibna.ir/vdca6ynue49noy1.k5k4.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما