معاون فرهنگی و رسانه اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان مطرح کرد؛

مشارکت 18کتابفروشی خوزستان در طرح «تابستانه کتاب99»

مرتضی جمشیدی از مشارکت 18 کتابفروشی خوزستان در طرح «تابستانه کتاب99» خبر داد که از این تعداد 11 کتابفروشی متعلق به اهواز و هفت کتابفروشی دیگر به شهرستان‌های این استان اختصاص دارد.
مشارکت 18کتابفروشی خوزستان در طرح «تابستانه کتاب99»
به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در خوزستان، معاون فرهنگی و رسانه اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان با اشاره به مشارکت کتابفروشی‌‌های استان خوزستان در طرح تابستانه کتاب، گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا و آسیبی که به حوزه نشر و کتابفروشی‌ها وارد شد، برگزاری طرح تابستانه می‌تواند ضرر و زیان این صنف را تا اندازه‌ای جبران  و نیز رونق دوباره‌ای به پیکره نحیف کتابفروشی‌ها ببخشد.

وی ادامه داد: از بین 18 کتابفروشی متقاضی طرح، تعداد 11 کتابفروشی متعلق به اهواز و هفت کتابفروشی دیگر به شهرستان‌های استان اختصاص دارد.

جمشیدی بیان کرد: از شهر اهواز کتابفروشی‌های محام، شرق، رشد شعبه مرکزی، رشد شعبه نادری، رشد شعبه زیتون، شهر کتاب اهواز، شهر کتاب کیهان، جعفری شعبه زیتون، پاتوق کتاب اهواز، رسانه بیداری و اسوه در این طرح حاضر خواهند بود. همچنین از آبادان کتابفروشی دارلکتب سعید و شهر کتاب آبادان، از دزفول چهار کتابفروشی معراج، کتابسرای رشد، وارثین و فرزانگان و از شوشتر نیز کتاب رشد شوشتر در فهرست کتابفروشی‌های سایت خانه‌ کتاب قرار دارند.

معاون فرهنگی و رسانه اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان با اشاره به شرایط عمومی اعلام شده در طرح تابستانه از سوی موسسه خانه کتاب، گفت: این طرح از 18 مرداد به مدت 12 روز همزمان با سراسر کشور در خوزستان اجرا می‌شود. میزان یارانه خرید برای کتاب‌ها 20 درصد است و سقف مجاز خرید برای هر خریدار حداکثر یک‌میلیون و 500 هزار ریال و سقف یارانه خرید برای هر خریدار 300 هزار ریال اعلام شد.

وی اضافه کرد: با توجه به شرایط موجود و شیوع بیماری کرونا، خریدهای غیرحضوری با ثبت اطلاعات مربوطه در پنل تابستانه امکان‌پذیر است و کتابفروشی‌های متقاضی در زمان اجرای طرح باید پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی را رعایت کنند.  
کد مطلب : ۲۹۴۰۸۷
http://www.ibna.ir/vdch6kniq23nwvd.tft2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما