رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان کردستان از ارسال 99 اثر از نویسندگان سراسر کشور به دبیر خانه مسابقه سراسری نمایشنامه‌نویسی «انسان، هنر، بحران» خبر داد و گفت: ناصح کامگاری، فارس باقری و صابر نیک‌بخت به عنوان اعضای هیئت‌ داوران این مسابقه معرفی شدند.
ارسال 99 نمایشنامه به مسابقه سراسری «انسان، هنر، بحران»/ هیأت داوران معرفی شدند
به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در کردستان، فاتح بادپروا در جمع اصحاب رسانه در فضای مجازی اظهار کرد: پس از انتشار فراخوان مسابقه سراسری نمایشنامه‌نویسی «انسان، هنر، بحران» در دو حوزه نمایشنامه‌های کردی و فارسی در دو بخش اصلی (آزاد) و کمدی در گستره ملی در اوایل اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۹، تعداد ۹۹ نمایشنامه از نویسندگان اقصی نقاط کشور به دبیرخانه جشنواره ارسال شد.
 
وی به اعضای هیئت داوران این مسابقه اشاره کرد و افزود: داوری نمایشنامه‌های مسابقه سراسری نمایشنامه‌نویسی «انسان، هنر، بحران» را ناصح کامگاری، فارس باقری و صابر نیک‌بخت از نمایشنامه‌نویسان مطرح و باسابقه کشور بر عهده دارند.

رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان کردستان اضافه کرد: هم‌اکنون هیأت‌داوران در حال خوانش و بررسی آثار هستند و طی چند روز آینده ضمن معرفی برگزیدگان، با اهدا دیپلم افتخار و جوایز نفیس از آنان تجلیل به‌عمل خواهد آمد.

بادپروا همچنین گفت: مسابقه سراسری نمایشنامه‌نویسی «انسان، هنر، بحران» را انجمن هنرهای نمایشی استان کردستان به همت اداره‌کل هنرهای نمایشی کشور و اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان و با همکاری مرکز تحقیقات کردستان‌شناسی دانشگاه آزاد اسلامی کردستان برگزار می‌کند.  

وی با بیان اینکه مسابقه نمایشنامه نویسی در راستای شناخت نیروهای توانمند و خلاق در عرصه نمایشنامه‌نویسی و ارتقای سطح نمایشنامه نویسی برگزار می‌شود، افزود: ضرورت ایجاد فضایی شاد و پر امید در جامعه و اهمیت نمایشنامه های کمدی فاخر را از دیگر اهداف برگزاری این مسابقه ادبی است.

وی خاطر نشان کرد: به همت مرکز تحقیقات کردستان شناسی دانشگاه آزاد اسلامی کردستان تعداد 10 نمایشنامه برتر و منتخب داوران مسابقه در جلد چهارم کتاب مجموعه نمایشنامه «روژژمیری شاریک» به چاپ می‌رسد.
کد مطلب : ۲۹۳۱۱۶
http://www.ibna.ir/vdcjvte8muqehvz.fsfu.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما