مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان از تخصیص بیمه بیکاری به کارکنان صنوف فرهنگی هنری خبرداد.
بیمه بیکاری به کارکنان صنوف فرهنگی هنری اختصاص می‌یابد
به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در خوزستان، محمد جوروند با اشاره به شیوع ویروس کرونا و تعطیلی فعالیت‌ها و صنوف مختلف فرهنگی هنری بیان کرد: به کارکنان موسسات فرهنگی هنری، چاپخانه‌ها، کانون‌های آگهی و تبلیغات، آموزشگاه‌های هنری و سایر صنوف فرهنگی هنری که صرفا به علت شیوع کرونا از کار بیکار شده‌اند بیمه بیکاری تعلق می‌گیرد.

وی افزود: همچنین صنوفی که کارگاه آنان تعطیل شده است و یا زیر یکسال سوابق بیمه در سال 98 دارند، مشمول بیمه بیکاری می‌شوند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان تصریح کرد: در راستای ماده 2 و بند ب ماده 6 قانون بیمه بیکاری این دسته از صنوف می‌بایست ابتدا در سایت وزارت کار به آدرس https://bimebikari.mcls.gov.ir ثبت نام اولیه را انجام دهند که مهلت 30 روزه آنان رد نشود.

جوروند با بیان اینکه تمام مشاغلی که به صورت مستقیم به واسطه شیوع کرونا مجبور به تعطیلی شده و کارگران آنان بیکار شده‌اند، شامل قانون بیمه بیکاری می‌شوند، اضافه کرد: کسانی که در سامانه فوق ثبت نام می کنند باید علت بیکاری را گزینه حوادث غیرمترقبه انتخاب کنند.

وی تاکید کرد: برابر مقررات تامین اجتماعی، لزوما بیمه شدگان بیکارکه دارای کد کارگاهی بوده‌اند مشمول دریافت حق بیمه بیکاری هستند و اشخاصی که به صورت خویش فرما بیمه شده‌اند(مثل بیمه شدگان صندوق هنر) مشمول این قانون نیستند.
کد مطلب : ۲۸۸۸۱۸
http://www.ibna.ir/vdccs4qi42bq448.ala2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما