سنگر دوست داشتنی به چاپ رسید

نمایشنامه‌ای با درونمایه‌ جنگ و پساجنگ

«سنگر دوست داشتنی» عنوان نمایشنامه‌ای است که مهر 97 به کارگردانی مسلم آئینی روی صحنه رفت و اسفندماه امسال با ترجمه‌ او و فاطمه بردبار جاویدی از انتشارات نودا منتشر شده است.
نمایشنامه‌ای با درونمایه‌ جنگ و پساجنگ
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) نمایشنامه «سنگر دوست داشتنی» اثر نمایشنامه‌نویس معاصر پرتغالی جی. آر. ویلار که اکنون در یورک انگلستان زندگی می‌کند توسط فاطمه بردبار جاویدی و مسلم آئینی از انتشارات نودا ترجمه و منتشر شده است.

پیش‌تر مسلم آئینی به عنوان دراماتورژ و کارگردان در سال ۹۷ این نمایش را در تالار ناصر خسرو دانشگاه تهران با بازی پوریا عبدی، پریسا کمالی و پیام زمانی به صحنه برده است.

جی. آر. ویلار نمایشنامه نویس پرتغالی اهل لیسبون است که برای اولین بار اثری از او در ایران اجرا و چاپ می‌شود. ویلار در انگلستان زندگی می‌کند و به هر دو زبان پرتغالی و انگلیسی نمایشنامه می‌نویسد.

فاطمه بردبار جاویدی مترجم، پژوهشگر و مدرس زبان و ادبیات انگلیسی و دارای دکترای آموزش زبان و ادبیات انگلیسی است. مسلم آئینی نمایشنامه‌نویس، مترجم، منتقد و مدرس هنرهای نمایشی و سینما است که در رشته‌های سینما و ادبیات نمایشی و فلسفه هنر دانش آموخته است و از وی چندین کتاب ترجمه و تالیف به چاپ رسیده است و نزدیک به ۲۰ اثر هم که پیشتر ترجمه و تالیف شده بودند در مرحله چاپ قرار دارند.

نمایشنامه «سنگر دوست داشتنی» با درونمایه‌ جنگ و پساجنگ به بررسی و واکاوی این پدیده‌ شوم در جهان می‌پردازد که در ۸۴ صفحه به همراه مصاحبه و عکس‌هایی از اجرای این اثر در ایران و انگلستان توسط انتشارات نودا روانه‌ بازار نشر کتاب شده است و در اختیار علاقه‌مندان ادبیات نمایشی معاصر، هنرمندان تئاتر و گروه‌های حرفه‌ای تئاتری و دانشجویان این رشته قرار گرفته است.
کد مطلب : ۲۸۸۴۱۹
http://www.ibna.ir/vdcjvoe8huqeoxz.fsfu.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما