نماینده ولی فقیه در استان کردستان در مراسم تجلیل از برگزیدگان مسابقه کتاب‌خوانی آثار مقام معظم رهبری بر لزوم تقویت فرهنگ کتابخوانی در جامعه تاکید کرد.
برگزیدگان مسابقه کتابخوانی با موضوع آثار رهبر انقلاب در کردستان معرفی شدند
به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در کردستان، آیت‌الله سیدمحمد حسینی شاهرودی، نماینده ولی فقیه در کردستان و امام جمعه سنندج، امروز چهارشنبه 25 دیماه در مراسم تجلیل از برگزیدگان مسابقه کتاب‌خوانی آثار مقام معظم رهبری که در کتابخانه امام خامنه‌ای سنندج برگزار شد، ضمن گرامیداشت و تسلیت به‌مناسبت شهادت سردار قاسم سلیمانی و نیز سانحه هواپیمایی ایران - اوکراین و جان باختن ۱۷۶ سرنشین هواپیما، گفت: شهید سردار سلیمانی جدای از مبارز و مجاهد بودن، یک انسان حکیم و عارف بود.

وی با تاکید بر تقویت مراکز علمی و فرهنگی در جامعه امروز اظهار کرد: مقام معظم رهبری در سفر به کردستان در سال 88، این استان را سرزمین فرهنگ و هنر نامیدند. لذا باید با تقویت و گسترش مراکز علمی، دانشگاهی و فرهنگی در راستای مصداق عینی این عنوان گام برداشت.

نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری، با بیان اینکه باید زمینه‌های انجام کار فرهنگی در بخش‌های مختلف تقویت شود، عنوان کرد: برگزاری مسابقات کتابخوانی از بخش‌های کار فرهنگی است که قابل تقدیر است.

نماینده ولی فقیه در کردستان در ادامه با بیان اینکه هیچ چیزی جای کتاب را نمی‌گیرد، افزود: باید کاری کرد که مردم بیشتر با کتاب سرو کار داشته باشند و کتاب بیشتری بخوانند.

آیت الله حسینی شاهرودی، کتاب را هدایتگر انسان از ظلمت به سمت روشنایی دانست و ادامه داد: کتاب درهای تازه‌ای به روی انسان می‌گشاید و وسیله‌ای برای ارتباط با عالمان است.

وی با بیان اینکه هر کسی آثار و‌ نوشته‌های علما را مطالعه کند، ارزش و منزلت بیشتری پیدا می‌کند، به مسئولان توصیه کرد که به مسئله کتاب و کتاب‌خوانی و فراهم کردن بسترها برای افزایش کتاب‌خوانی و نهادینه کردن فرهنگ کتاب‌خوانی در جامعه توجه جدی داشته باشند.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان کردستان نیز در ادامه این مراسم از شرکت 8120 نفر در مسابقه کتابخوانی آثار مقام معظم رهبری خبر داد و گفت: از این تعداد 5943 نفر از کردستان و تعداد ۲۱۷۷ نفر از خارج استان بوده‌اند.

محمد عبدالملکی بر ترویج و اشاعه فرهنگ کتاب‌خوانی در جامعه تاکید و ابراز امیدواری کرد که برگزاری این قبیل مسابقات و همایش‌ها به ترغیب و تشویق جوانان به کتاب‌خوانی و مطالعه کمک کند.

وی عناوین مطلع عشق، دغدغه‌های فرهنگی، ژرفای نماز،کار باید تشکیلاتی باشد و بیانیه گام دوم انقلاب را جزو عناوین مسابقات کتاب‌خوانی اعلام کرد.

به گفته مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان کردستان، آشنایی با آثار مقام معظم رهبری به‌ویژه آثار مرتبط با سبک زندگی ایرانی اسلامی و پاسداشت ارزش‌های انقلاب اسلامی و ارتقای شاخص سرانه مطالعه از مهمترین اهداف برگزاری این مسابقه بوده است.

بر اساس این گزارش، در این همایش از ۱۵ نفر از برگزیدگان مسابقه آثار مقام معظم رهبری با اهدا جوایز تجلیل و قدردانی به‌عمل آمد.
کد مطلب : ۲۸۶۰۸۸
http://www.ibna.ir/vdcjome8ouqeoyz.fsfu.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما