مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان خبر داد؛

حضور 400 ناشر از سراسر کشور در چهاردهمین نمایشگاه کتاب خوزستان

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان از حضور 400 ناشر داخلی و 5 ناشر عربی در چهاردهمین نمایشگاه کتاب این استان خبر داد. این نمایشگاه از 30 دی تا 5 بهمن در محل دائمی نمایشگاه بین‌المللی خوزستان برگزار می‌شود.
حضور 400 ناشر از سراسر کشور در چهاردهمین نمایشگاه کتاب خوزستان
به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در خوزستان، محمد جوروند 25 دی‌ماه در نشستی مطبوعاتی در جمع خبرنگاران در سالن اجتماعات اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان با بیان این مطلب گفت: در این نمایشگاه 90 هزار عنوان از 400 ناشر کشوری عرضه می‌شود.

وی با بیان اینکه 30 درصد تخفیف برای نمایشگاه کتاب استانی اختصاص یافته است، تصریح کرد: از 30 درصد تخفیف، 20 درصد یارانه توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان و 10 درصد تخفیف دیگر توسط ناشر پرداخت می‌شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان مبلغ بن خرید کتاب امسال را 8 میلیارد ریال بیان کرد و افزود: با توجه به استقبالی که سال گذشته از نمایشگاه کتاب صورت گرفت، این رویداد مبلغ 6 میلیارد ریال فروش داشت بر همین اساس امسال مبلغ بن خرید کتاب افزایش داده شد.

وی با اشاره به نشست‌های تخصصی نمایشگاه کتاب گفت: نشست تخصصی با موضوع «حکمت و فلسفه» با حضور غلامرضا اعوانی، رئیس انجمن حکمت و فلسفه ایران، نشست تخصصی با موضوع «تاثیر قصه بر روان کودکان و نوجوانان» با سخنرانی قدمعلی سرامی، بررسی دریچه‌های نیمه باز در شعر حافظ با حضور سیما منصوری، برگزاری کارگاه داستان نویسی با حضور محمدجواد جزینی  و نشست شعر خوانی با حضور لیلا کردبچه از جمله برنامه‌های جنبی این نمایشگاه است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، بزرگداشت شهید سردار قاسم سلیمانی با حضور خانواده‌های شهدا و آیین پایانی دومین سوگواره مطبوعات اربعین حسینی (ع) را از دیگر برنامه‌های جنبی نمایشگاه برشمرد.
کد مطلب : ۲۸۶۰۸۲
http://www.ibna.ir/vdcdj90xxyt0jz6.2a2y.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما