مجلس ترحیم آیت‌الله سیدحسین شمس خراسانی پنجشنبه ۱۲ دی‌ماه برگزار می‌شود.
مجلس ترحیم آیت‌الله شمس خراسانی برگزار می‌شود
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، مجلس ترحیم آیت‌الله سیدحسین شمس خراسانی پنجشنبه ۱۲ دی‌ماه بعد از نماز مغرب و عشاء از سوی آیت‌الله العظمی سیستانی در دفتر معظم‌له واقع در قم میدان روح‌الله برگزار می‌شود. 

این عالم ربانی از شاگردان خاص مرحوم آیت‌الله العظمی میلانی، آیت‌الله العظمی بروجردی، امام خمینی و علامه طباطبایی بود که در سن ۹۴ سالگی دارفانی را وداع گفت و پیکر ایشان در عراق در قبرستان مقبره العلما نجف اشرف به خاک سپرده شد. 

آیت‌الله سیدحسین شمس خراسانی سال ۱۳۰۴ شمسی در مشهد، به دنیا آمد. وی پس از تحصیلات ابتدایی در مکتب‌خانه و دبستان، تحصیلات رسمی حوزه را در حوزه علمیه مشهد و در مدرسه نواب در محضر اساتید برجسته آن دیار آغاز کرد. سال ۱۳۲۹ برای تکمیل علوم عقلی به تهران رفت و در مدرسه سپهسالار قدیم مشغول تحصیل شد. سال ۱۳۳۳ به‌ قصد سفر به حوزه نجف برای تکمیل خارج فقه و اصول، از قم به مشهد مراجعت کرد تا ضمن ازدواج، مقدمات سفر به نجف را فراهم کند. اما با اطلاع از حضور و سکونت آیت‌الله سید محمدهادی میلانی در مشهد از عزیمت به نجف منصرف شده و با جدیت در درس خارج فقه و اصول آیت‌الله میلانی حاضر شد.

برخی از آثار این عالم ربانی عبارتند از: توحید ناب، توحید از نگاهی نو، الامر بین الامرین، مشکات الاصول تنبیهات اشتغال، مشکات الاصول استصحاب، التوحید بین الفلسفه المادیه و المدرسه العرفانیه، مشکات الاصول تنبیهات اشتغال، مشکات الاصول استصحاب ج۱، مشکات الاصول استصحاب ج۲، الامر بین الامرین جلد اول، الامر بین الامرین جلد دوم.
کد مطلب : ۲۸۵۵۴۵
http://www.ibna.ir/vdcgtn9xnak97n4.rpra.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما