نیکنام حسینی‌پور، با صدور پیام از اهالی فرهنگ و قلم برای حضور در ششمین دوره پویش کتابگردی دعوت کرد.
فراخوان دبیر هفته کتاب برای مشارکت در آیین کتابگردی
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا)، نیکنام حسینی‌‌پور، مدیر‌عامل موسسه خانه کتاب و دبیر بیست‌و‌هفتمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران به مناسبت برگزاری ششمین دوره پویش کتاب‌گردی، با صدور پیامی از اهالی فرهنگ و هنر برای مشارکت در این پویش دعوت کرد.    

پیام حسینی‌پور به شرح زیر است:

«کتابفروشی‌ها، کانون‌های فرهنگی بر محور کتاب هستند و در هرکجا که باشند چه در محله‌ها و چه در مجموعه‌های تجاری، در زمره فرهنگی‌ترین فروشگاه‌ها به شمار می‌روند، این واحدهای صنفی کارکردی دوگانه دارند؛ از یک سو کالاهای آنها از جنس هنر آگاهی و دانش است و از سوی دیگر به عنوان کانون‌های فرهنگی، پاتوق اهل فرهنگ و محل تردد و گفت‌وگوی فرهیختگان، نخبگان و اندیشمندان هستند.

این کارکرد دوگانه کتابفروشی‌ها به ویژه کتابفروشی‌های محلی نه تنها موجب ارتقای سطح فرهنگی مناطق شهری می‌شوند بلکه یقیناً در درازمدت و به نحو مستقیم کاهش آسیب‌های اجتماعی را به دنبال دارند. پویش ملی کتابگردی که با هدف حمایت مادی و معنوی از این کانون‌های فرهنگی ایجاد شده، همزمان با آخرین پنجشنبه هفته کتاب (30 آبان) در سراسر کشور برگزار می‌شود و اکنون پس از شش سال به دلیل حضور اصحاب هنر و اندیشه و فکر به پویشی پرشور و ثمربخش تبدیل شده است.

بنابراین از همه فعالان و دست‌اندرکاران عرصه نشر اعم از پدیدآورندگان، ناشران، کتابفروشان، چاپخانه‌داران، مراکز توزیع کتاب، هم چنین تشکل‌ها و انجمن‌های صنفی و سازمان‌های مردم نهاد و مروجان کتاب‌خوانی، خبرنگاران حوزه کتاب، اهالی فرهنگ و هنر و دانش‌آموزان، دانشجویان و خانواده‌ها دعوت می‌کنم با شرکت در پویش «کتابگردی» و خرید کتاب، «حال خوش خواندن» را با دوستان و عزیزانشان تقسیم کنند.

وعده دیدار ما پنجشنبه 30 آبان در کتابفروشی‌های سراسر کشور.»
کد مطلب : ۲۸۳۶۲۶
http://www.ibna.ir/vdcewx8wpjh8vpi.b9bj.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما