آیین رونمایی از 42 عنوان تازه‌های نشر در مجتمع فرهنگی هنری کومش سمنان برگزار شد.
42 کتاب جدید در سمنان رونمایی شد
به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در سمنان، علی اصغر فضیلت، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان با تاکید بر لزوم توسعه فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در جامعه گفت: با وجود سابقه دیرینه فرهنگی و دینی ایران اسلامی، وضعیت مطالعه و کتابخوانی باید شرایط بهتری از وضعیت کنونی داشته باشد.
 
فضیلت اضافه کرد: ما را چه شده است که پس از مدتی با آنچه که بر آن افتخار می‌کردیم و ریشه در فرهنگ دو تا سه هزار ساله ملی و پیشینیه ۱۴ قرن اسلام دارد فاصله گرفته‌ایم؟

وی با بیان اینکه ما متکی به قرآن معجزه‌ای از جنس کتاب هستیم و قرآن نیز با خواندن آغاز شده است، افزود: با وجود تمام این پیشینه چرا باید در حوزه انس با کتاب و مطالعه دارای شرمندگی زیادی هستیم. 

فضیلت با بیان اینکه توانایی از راه دانایی به‌دست می‌آید، تصریح کرد: ثروت و قدرت همراه با مکنت از هر نوع آن قابل اتکا نیست و آنچه به انسان و جوامع قدرت می‌دهد، از راه دانایی به‌دست می‌آید و دانایی نیز متکی بر کتاب و مطالعه است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه ای کاش ایران دارای ذخائر نفت، گاز و معادن نبود، گفت: چرا امروز موضوع «علم بهتر است یا ثروت» که موضوع انشاء دانش آموزان است، به سوژه تمسخر بسیاری از افراد تبدیل شده است؟! همه باید تلاش کنیم تا کتاب و مطالعه را در جامعه اسلامی به جایگاه واقعی خود برسانیم و از این طریق نشان دهیم که تنها راه دستیابی به توانایی حرکت در مسیر کسب دانایی است.


مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان از برگزار کنندگان این مراسم به‌ویژه انجمن اهل قلم سمنان تشکر و ابراز امیدواری کرد: برگزاری این نشست‌ها به توسعه فرهنگ مطالعه در جامعه بیش از پیش کمک کند.

بر اساس همین گزارش، این مراسم با حضور جمعی از مسوولان فرهنگی و هنری و نیز صاحبان قلم و فرهنگ مکتوب شهرستان سمنان برگزار شد و در این آیین کتاب‌هایی که توسط ناشران بومی در سال جاری چاپ و منتشر شده است، معرفی شد.

از این تعداد کتاب ۲۴ عنوان کتاب توسط انتشارات حبله رود، شش عنوان توسط نشر کتاب سمنگان، هشت عنوان توسط نشر آشنایی و چهار عنوان از سوی نشر فجر صادق منتشر شده است.

همچنین از علیرضا شاه حسینی مسئول انتشارات حبله‌رود و نیز مجبوبه نجاتی مسئول انتشارات خلاق سمنان به‌عنوان ناشران نمونه تجلیل به عمل آمد.

بزرگداشت یاد و خاطره محمد ابراهیم همتی فعال عرصه فرهنگ مکتوب و از اعضای فعال انجمن اهل قلم سمنان و تجلیل از خانواده این مرحوم از دیگر برنامه‌های این مراسم بود.
کد مطلب : ۲۸۳۶۱۰
http://www.ibna.ir/vdchzxniv23n6-d.tft2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما