هم‌زمان با بیست و هفتمین دوره هفته کتاب؛

بنای جدید کتابخانه عمومی شهدای شهر کوهدشت افتتاح شد

هم‌زمان با آئین گرامیداشت بیست و هفتمین هفته کتاب در لرستان، ساختمان جدید کتابخانه عمومی شهدای شهر کوهدشت افتتاح شد.
بنای جدید کتابخانه عمومی شهدای شهر کوهدشت افتتاح شد
به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در لرستان، همزمان با بیست و هفتمین دوره هفته کتاب، بنای جدید کتابخانه عمومی شهدای کوهدشت با حضور امام جمعه شهرستان، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان و جمعی از مسئولان افتتاح شد.

محمود ثمینی، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار لرستان در این آئین، گفت: علم‌اندوزی و آگاهی تا آنجا اهمیت دارد که خداوند متعال به عنوان نخستین معلم عالم، به رسولش فرمود «بخوان».

وی، ادامه داد: از سوی دیگر برخی روایات دینی ما نیز حکایت از اهمیت سواد و علم‌اندوزی دارند؛ آنچنان که حضرت محمد مصطفی (ص)، شرط آزادی اسرای دشمن را باسواد کردن جمعی از سپاهیان اسلام قرار دادند تا مسلمین از نعمت سواد بهره‌مند شده باشند.

رئیس شورای اطلاع رسانی لرستان، گفت: زمین کتابخانه عمومی شهدای کوهدشت اهدایی شورای شهر و شهرداری است که مجوز آن را اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی لرستان صادر کرده و هزینه ساخت آن را نیز بانک پاسارگاد برعهده گرفته که از این بابت از همه عزیزان، به‌ویژه مدیران و کارکنان بانک پاسارگاد تشکر می‌کنم که موجبات حضور جوانان و نوجوانان و کودکان و اهالی کتاب و کتابخوانی را اینچنین فراهم کرده‌اند.

در ادامه، فرشته طهماسبی مدیرکل کتابخانه‌های عمومی لرستان نیز در سخنانی، گفت: مردم کوهدشت مردمی باسواد، اهل ادب، هنر و فرهنگ دوست هستند، بسیاری از مردم این دیار شاهنامه‌خوان و شاعر پیشه‌اند و استقبالشان از کتاب و کتاب‌خوانی موید این واقعیت است.

طهماسبی، ادامه داد: ساختمان قدیم کتابخانه شهدای کوهدشت از نظر استحکام مورد تائید کارشناسان نبود و چند سالی بلاتکلیف بود؛ لذا جا دارد از مدیران بانک پاسارگاد که در مدت زمان 6 ماهه ساختمان جدید را احداث و به بهره‌برداری رساندند، تقدیر و تشکر کنم.

وی ضمن تشکر از همکاری شهرداری، شورای شهر و سایر مسؤولان شهرستان کوهدشت، در عین حال تاکید کرد: با توجه به جایگاه فرهنگی کوهدشت، همچنان به مکان‌های فرهنگی بیشتری نیاز داریم.

مدیرکل کتابخانه‌های لرستان، گفت: کتابخانه شهدای کوهدشت با توجه به قدمتی که داشت، شناسنامه کتابخانه‌ای این شهرستان محسوب می‌شود، لذا امیدواریم شاهد درخشش استعدادهای خوب و فعالیت‌ مستمر فرهنگی و جمعی مردم، به‌ویژه نسل جوان در این منطقه باشیم.

بر اساس این گزارش، ساختمان جدید کتاب‌خانه شهدای کوهدشت با مساحت 267 مترمربع و اعتباری بالغ بر 10 میلیارد ریال، به‌همت بانک پاسارگاد ساخته شد و در آئین افتتاح آن نیز، 400 جلد کتاب علمی، آموزشی و پژوهشی ازسوی این بانک به کتابخانه اهدا شد.
کد مطلب : ۲۸۳۵۵۹
http://www.ibna.ir/vdcjite8huqeoiz.fsfu.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما