مدیرکل کتابخانه‌های عمومی لرستان، گفت: حدود 10 هزار نفر از شهروندان بروجرد، عضو فعال کتابخانه‌های عمومی هستند.
عضویت حدود 10 هزار نفر از شهروندان بروجرد در کتابخانه‌های عمومی
به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در لرستان، فرشته طهماسبی، گفت: حدود 10 هزار نفر از شهروندان بروجرد عضو فعال کتابخانه‌های عمومی شهرستان هستند که 60 درصد این جمعیت را دانش‌آموزان و دانشجویان تشکیل می‌دهند.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی لرستان با اشاره به برگزاری هفته کتاب، تصریح کرد: یکی از برنامه‌های مهم در هفته کتاب و کتابخوانی، به صدا درآمدن زنگ مطالعه در مدارس شهرستان است که به منظور ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی موضوع انشای دانش آموزان در طول این هفته، کتاب و کتابخوانی تعیین شد.

وی، با اشاره به ثبت نام رایگان عضویت در کتابخانه‌های عمومی، تاکید کرد: شهروندان می‌توانند از روز شنبه 25 آبان ماه 98، از ساعت 7:30 صبح تا 19 با مراجعه به کتابخانه‌های عمومی شهرستان، اقدام به ثبت نام رایگان کرده و از خدمات اداره کتابخانه‌های عمومی بروجرد استفاده کنند.

طهماسبی، ادامه داد: طبق برنامه‌ریزی صورت گرفته، در روز 30 آبان‌ ماه 98 و هم‌زمان با آخرین روز از هفته کتاب و کتابخوانی نیز ویژه‌برنامه روشندلان بینا در بخش نابینایان کتابخانه علامه سیدجعفر شهیدی با حضور مسئولان استانی و شهرستان برگزار خواهد شد که امیدواریم تاثیر آن را در سطح جامعه احساس کنیم.

وی با اشاره به اینکه شعار امسال هفته کتاب و کتابخوانی حال خوش خواندن است، اضافه کرد: در طول این هفته برنامه‌های متنوعی طراحی شده است تا بتوان با ایجاد تلنگرهایی، اهمیت مطالعه و خواندن را یادآوری کرد که از جمله این برنامه‌ها برگزاری نشست‌های کتابخوان در مدارس و کتابخانه‌ها، برگزاری مسابقات فرهنگی و آموزشی، مسابقات کتابخوانی و برنامه‌های شب شعر است.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی لرستان، با تاکید بر اینکه در حال حاضر 5 کتابخانه نهادی، 7 کتابخانه مشارکتی و یک کتابخانه آستان قدس رضوی در بروجرد فعالیت دارند، گفت: از دیگر برنامه‌های هفته کتاب و کتابخوانی بازدید مسوولین شهرستان از کتابخانه‌های عمومی، بازدید دانش آموزان از کتابخانه‌ها و برگزاری برنامه‌های قصه گویی، خاطره نویسی  و جمع خوانی است.

هفته کتاب و کتابخوانی با شعار حال خوش خواندن، از امروز 23 آبان ماه 98 آغاز شده و تا 30 آبان ماه ادامه دارد.
کد مطلب : ۲۸۳۳۱۵
http://www.ibna.ir/vdcjvte8iuqeotz.fsfu.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما