دومین جشنواره ملی مهدویت با حضور مدیر خدمات معارفی مسجد مقدس جمکران، رئیس جهاد دانشگاهی استان قم و دبیر جشنواره ملی مهدویت افتتاح شد.
دومین جشنواره ملی مهدویت کار خود را آغاز کرد
به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در قم، حجت‌الاسلام علی فاتح مدیر خدمات معارفی مسجد مقدس جمکران در افتتاحیه دومین جشنواره ملی مهدویت که در سالن عصر آفتاب مسجد مقدس جمکران برگزار شد، با اشاره به برنامه‌های تدوین شده با موضوع فراهم‌سازی ظهور حضرت ولی عصر (عج)، گفت: روایت‌های مختلفی از جمله از امیرالمومنین نقل شده که می‌فرماید کثرت شما با وجود تفرقه قلوبتان فایده‌ای ندارد. از این رو برنامه‌هایی تدوین شده که بتوان با نذر همدلی در گام دوم انقلاب زمینه‌ساز ظهور و استقرار ولایت عظمای حضرت ولی عصر(عج) باشیم.

حجت الاسلام فاتح تاکید کرد: ستاد هماهنگی فعالیت‌های مهدوی تشکیل شده که با گردهمایی نهادهای مختلف از جمله جهاد دانشگاهی استان برنامه ریزی کرده‌ایم به تمامی منتظران ظهور خدمات لازم را ارائه دهیم.

مدیر خدمات معارفی مسجد مقدس جمکران اضافه کرد: علاقه‌مند هستیم که تشکل‌های دانشجویی و غیردانشجویی با جمکران همکاری کنند. مسجد مقدس جمکران می‌تواند فضا را در اختیار تشکل‌ها قرار دهد تا بتوانند میزبان زائرین باشند و به آنان خدمات فرهنگی و معارفی ارائه دهند.

وی ادامه داد: مدیریت خدمات معارفی جزء فعالیت‌های فعال مسجد مقدس جمکران است. این مدیریت خدماتی به کودکان، جوانان و خانواده‌ها از جمله مشاوره و پاسخگویی تخصصی به صورت کاملا رایگان و خدمات به اردوها و کاروان‌ها درحد وسع ارائه می‌دهد.

در بخش دیگری از این همایش علی حسینی دبیر جشنواره ملی مهدویت به همکاری جهاد دانشگاهی در دومین جشنواره مهدویت اشاره کرد و یادآور شد: با وجود خلاء‌های استان در زمینه مهدویت جهاد دانشگاهی تصمیم گرفت جشنواره‌ای با موضوع مهدویت برگزار کند تا بتوانیم قدمی در مسیر ظهور حضرت قائم (عج) برداریم.

حسینی بیان کرد: دومین جشنواره ملی مهدویت در سه بخش ادبی، هنری و کتابخوانی و در رشته‌های عکس، طراحی گرافیکی (تایپوگراف، پوستر، تصویرسازی) و پادکست، شعر، داستان کوتاه، قطعات ادبی (نثر و دلنوشته) و مطالعه کتاب انسان ۲۵۰ ساله برگزار خواهد شد.

در پایان این همایش از پوستر دومین جشنواره ملی مهدویت ونمایی به عمل آمد.
کد مطلب : ۲۸۲۹۶۷
http://www.ibna.ir/vdcb05b5zrhbw9p.uiur.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما