صالحی در جمع خبرنگاران در مهدیشهر خبر داد؛

25 هزار تن کاغذ در حال توزیع میان ناشران

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: امسال تامین ۴۰ هزار تن کاغذ در حوزه نشر به منظور حمایت از ناشران برنامه‌ریزی شده که اکنون ۲۵ هزار تن آن در حال توزیع میان ناشران است.
25 هزار تن کاغذ در حال توزیع میان ناشران
به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در سمنان، سیدعباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی عصر امروز پنجشنبه در حاشیه بازدید از اولین جشنواره ملی ایل سنگسر در شهرستان مهدیشهر استان سمنان، در جمع خبرنگاران گفت: به منظور کنترل بازار کاغذ و حمایت از ناشران، ۲۵ هزار تن کاغذ ثبت سفارش شده است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: بخشی از این کاغذ توزیع شده و بقیه هم در حال توزیع است.

صالحی گفت: نیمه نخست امسال در مقایسه با سال گذشته در حدود 2 تا 3 درصد چاپ عنوان‌های کتاب افزایش یافته که با وجود شرایط کاغذ این افزایش ارزشمند است.

وی افزود: تامین این میزان کاغذ شاید کافی نباشد، اما به‌منظور حمایت از ناشران انجام صورت گرفته و تا حدودی موجب کنترل شرایط بحران شده است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی که برای سفری یک‌روزه، پنجشنبه وارد سمنان شد، در بدو ورود به این استان، در مزار شهدای شهر سمنان در امامزاده یحیی (ع) حضور یافت و به مقام شامخ آنان ادای احترام کرد.

وی بعد از دیدار با آیت‌الله سیدمحمد شاهچراغی نماینده ولی فقیه در استان سمنان به شهرستان مهدیشهر رفت و در نشست تخصصی پوشاک، دست‌یافته‌ها و فرش سنگسر، شرکت و از اولین جشنواره ملی ایل سنگسر هم بازدید کرد.
کد مطلب : ۲۸۲۹۵۹
http://www.ibna.ir/vdccpiqio2bq4o8.ala2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما