کتاب «پرچمدار کوچک من» به نویسندگی فریده الیاسی توسط خانه هم‌بازی دفتر مطالعات جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی منتشر شد.
کتاب «پرچمدار کوچک من» منتشر شد
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، کتاب «پرچمدار کوچک من» به نویسندگی فریده الیاسی شامل 60 خاطره و تجربه برگزیده مادران به همراه 10 خاطره تصویرسازی بوده که روانه بازار نشر کشور شده است.

پژوهشگر این کتاب سمانه آتیه، دوست است که توسط خانه هم‌بازی دفتر مطالعات جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی تهیه و تولید شده و شامل تجربه‌های خلاق مادران برای تربیت حسینی کودکان است.

کتاب «پرچمدار کوچک من» در مقدمه با نقد نگاه کلیشه‌ای رایج، که زمان توجه به مسائل دینی را سن تکلیف می‌داند، به درک مسائل معنوی از دوره کودکی تاکید دارد و با این پیش فرض که ماه محرم و صفر بهترین فرصت برای تربیت دینی کودکان قبل از رسیدن به سن تکلیف است، به سراغ مادران جوان رفته و با ثبت تجربه‌های خلاقانه آنان در زمینه تربیت حسینی، روش‌های نو و جدیدی را از زبان مادران به خواننده معرفی می‌کند.

خواننده در این کتاب علاوه بر آشنایی با نحوه استفاده مادران از ابزار بازی و قصه در مواجهه با کودکان در موقعیت‌های مختلف، سبک زندگی انقلابی و عینی مادرانی را می‌بیند که از فعالیتهای اجتماعی خودشان باز نمانده‌اند و اعتقاد قلبی به رشد مادر و کودک در کنار هم دارند. هر چند خاطرات این مادران بر محوریت محرم و صفر بنا شده، اما با نگاه غیر مناسبتی می‌توانیم این تجربیات را دستمایه‌ای برای پیشرفت و تحول در مبانی و روش‌های فرزند پروری دینی برای تمام سال بدانیم.

کتاب «پرچمدار کوچک من» در 80 صفحه با شمارگان 1500 نسخه به قیمت 120 هزار ریال در دسترس علاقمندان قرار دارد.
کد مطلب : ۲۸۲۵۲۷
http://www.ibna.ir/vdcdxx0x5yt0jk6.2a2y.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما