پنجمین دوره جشنواره نشان دهخدا (انتخاب کتاب سال اعضای هیئت علمی دانشگاه های سراسر کشور در حوزه علوم انسانی) به مرحله نهایی داوری رسیده است.
جشنواره نشان دهخدا به مرحله نهایی داوری رسید
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) پنجمین دوره جشنواره نشان دهخدا ( انتخاب کتاب سال اعضای هیئت علمی دانشگاه‌های سراسر کشور در حوزه علوم انسانی) که به میزبانی انتشارات علمی و فرهنگی و با مشارکت وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی، وزارت علوم،تحقیقات و فناوری، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سازمان تامین اجتماعی، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران، خانه کتاب و پژوهشکده مطالعات فرهنگی و اجتماعی برگزار می‌شود، داوری نهایی آثار ارسالی به دبیرخانه این جشنواره را آغاز کرده است.

به گزارش دبیرخانه این جشنواره 630 عنوان کتاب از 70 ناشر دانشگاهی و پژوهشی و هم چنین صاحبان آثار برای این دبیرخانه ارسال شده است که از این تعداد 61 عنوان از 29 ناشر به مرحله نهایی داوری رسیده است.

گفتنی است که جشنواره نشان دهخدا در این دوره کتاب‌های تالیفی یا تصحیحی اعضای هیئت‌های علمی دانشگاه‌ها را که در سال 1397 برای اولین بار و در حوزه علوم انسانی به چاپ رسیده‌اند بررسی کرده و بهترین‌ها را به جامعه فرهنگی و علمی کشور معرفی می‌کند.

موضوعات مورد نظر برای کتاب‌های دریافتی عبارتند از: تاریخ، جغرافیا و باستان شناسی، حقوق، زبان و ادبیات فارسی ، علوم اجتماعی و علوم ارتباطات، علوم اقتصادی، مدیریت و حسابداری، علوم تربیتی، روانشناسی، علوم رفتاری و تربیت بدنی، علوم سیاسی، روابط بین الملل و مطالعات منطقه ای، فقه، اصول، علوم قرآن و حدیث، فلسفه، کلام، اخلاق، ادیان و عرفان، فناوری اطلاعات، اطلاع رسانی و کتابداری، مطالعات انقلاب اسلامی و امام خمینی، مطالعات هنر و زیبایی شناسی.

آیین پایانی پنجمین دوره جشنواره نشان دهخدا در تاریخ 28 آبان 1398 از ساعت 15 تا 17 در محل دانشگاه تربیت مدرس، سالن جابربن حیان برگزار خواهد شد.
کد مطلب : ۲۸۲۲۳۵
http://www.ibna.ir/vdcjt8e8iuqeo8z.fsfu.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما