کتاب «ته سیگار»، شامل تجربیات یک فرد سیگاری است که اکنون از بند آن رها شده و ضمن روایت مسیر سختی که تا ترک پشت‌سر گذاشته، پیشنهادهایی عملی برای ترک سیگار ارائه می‌کند.
راه‌های رفته و نرفته در مسیر ترک سیگار
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، کتاب «ته سیگار» نوشته محمد جباری، به‌تازگی از سوی انتشارات دانشوران رشید به بازار نشر عرضه شده است. این کتاب، مجموعه‌ای از تجربیات و شرح حال نویسنده کتاب در زمان سیگاری بودن تا زمان ترک آن را مطرح و نکات و پیشنهادهایی کاربردی و عملی به دیگرانی که پای در این راه گذاشته‌اند، ارائه می‌کند.
 
فرد سیگاری چه تفاوت‌هایی با مصرف‌کننده سیگار دارد؟ عملکرد سیگار، تعیین ابعاد بیماری، مسیر اشتباهی و انتخاب‌های اشتباهی، بازدهی منفی سیگار، اصطکاک‌های آزاردهنده، یک تجربه برای روزهای اولیه ترک، یک نصیحت با پشتوانه سالیان سال تجربه شکست، تجربه‌های شکست و بازگشت، دوره ترک و شخصیت‌سازی ظاهری، ازجمله سرفصل‌های کتاب است.
 
جباری در مقدمه کتابش نوشته است: «سلام، قرار است در مورد مهمترین مسأله زندگی ما سیگاری‌ها که ما را درگیر خود کرده، صحبت کنیم. پس پیشنهاد می‌کنم هرگاه که آمادگی کامل برای مطالعه کتاب را داشتید، این‌کار را انجام دهید. برای حذف و درمان بزرگترین مانع زندگی، تمرکز کامل ذهن و آمادگی لازم است. این کتابی است تخصصی که حاصل سالیان متمادی مصرف سیگار، تجربه ده‌ها بار ترک به روش‌های مختلف و هزاران آسیب روحی، ترس و محرومیت‌هاست. محرومیت از زندگی خوب، ترس از عواقب سیگار و افکار وسواسی و روحی. ثمره ده‌ها بار ترک ناموفق و تجربه‌هایی که آزمون و خطا داده‌ام، به قیمت از دست دادن روزهای زندگی بود. هیچ سیگاری را روشن نکردم که به ترک آن فکر نکرده باشم و هیچ‌گاه ترس من باعث نشد که سیگار را کنار بگذارم. شاید یکی از سیگاری‌هایی که خیلی از عواقب سیگار ترس داشت، من بودم، اما همیشه این ترس به سیگارهای روشن من افزود. پس اگر در اول راه هستید، طول این راه را که با تجربه‌های سخت به‌دست آورده‌ام، برایتان روشن می‌کنم و اگر مدت زیادی مصرف می‌کنید، کسب تجربه یک همدرد، کمک شایانی به شما خواهد کرد.»


نخستین چاپ کتاب «ته سیگار» در 74 صفحه با شمارگان یک هزار نسخه به بهای هفت هزار تومان از سوی انتشارات دانشوران رشید در تربت حیدریه راهی بازار نشر شده است.
کد مطلب : ۲۸۲۰۰۷
http://www.ibna.ir/vdcgzx9xuak97z4.rpra.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما