از سوی ​رئیس پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن کریم در قم؛

جزئیات همایش «مقاومت اسلامی از نگاه قرآن کریم» اعلام شد

​رئیس پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن کریم گفت: 17 بهمن 1398 همایش ملی «مقاومت اسلامی از نگاه قرآن کریم» در مرکز همایش‌های غدیر قم برگزار می‌شود.
جزئیات همایش «مقاومت اسلامی از نگاه قرآن کریم» اعلام شد
به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در قم، نشست خبری همایش ملی «مقاومت اسلامی از نگاه قرآن کریم» با حضور محمدصادق یوسفی‌مقدم، رئیس پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن کریم و عیسی عیسی‌زاده، مدیر گروه فرهنگ‌نامه‌های قرآنی پژوهشگاه ظهر روز سه‌شنبه 16 مهرماه در سالن علامه طباطبایی مرکز همایش‌های غدیر در قم برگزار شد.
 
یوسفی مقدم گفت: این همایش به همت پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی و با همکاری مراکز پژوهشی قرآن کشور برگزار می‌شود. 20 مرکز در برگزاری این همایش به ما کمک خواهند کرد و در برخی از این مراکز پیش‌همایش‌هایی در این خصوص برگزار خواهد شد.
 
وی موضوع مقاومت را یک امر پذیرفته‌شده از سوی امت اسلامی قلمداد کرد و ادامه داد: علت مطرح‌ شدن همایش ملی «مقاومت اسلامی از نگاه قرآن کریم» از سوی پژوهشکده این بود که دشمن آشکارا به جنگ جهان اسلام آمده و در برابر جبهه مقاومت، جریانات تکفیری را ایجاد کرده است.
 
رئیس پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن کریم به معرفی محورهای همایش پرداخت و بیان کرد: مبانی و اصول مقاومت اسلامی از منظر قرآن کریم از جمله اعتقادی، سیاسی، اخلاقی و فقهی، شاخصه‌ها و الگوهای مقاومت در قرآن کریم از جمله پیامبران، ائمه معصومین (ع)، فرماندهان نظامی، زنان الگو، جوانان و جوامع الگو از جمله محورهای همایش است.
 
یوسفی مقدم به جزئیات زمان و مکان برگزاری همایش نیز اشاره کرد و یادآور شد: زمان برگزاری همایش ملی «مقاومت اسلامی از نگاه قرآن کریم» روز 17 بهمن 1398 و مکان آن مرکز همایش‌های غدیر قم است.
 
وی ادامه داد: مهلت ارسال چکیده مقالات تا 1 دیماه و اصل مقالات تا 1 بهمن ماه 98 است و علاقه‌مندان می‌توانند آثارشان را به دبیرخانه همایش در پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن واقع در قم، ابتدای خیابان معلم، پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن کریم و یا ایمیل و سایت همایش به آدرس moghavemat@isca.ac.ir ارسال کنند. مقالات منتخب در مجلات علمی پژوهشی به چاپ می‌رسد و جوایز نفیسی به مقالات برگزیده این همایش اهدا خواهد شد.
 
«فرهنگ‌نامه مقاومت» رونمایی شد
عیسی عیسی‌زاده مدیر گروه فرهنگ‌نامه‌های قرآنی پژوهشگاه فرهنگ و معارف قرآن نیز با اشاره به اینکه پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن کریم جامع‌ترین زیرساخت اطلاعات قرآنی را در کشور فراهم کرده است، گفت: شورای ملی همایش تصمیم گرفت تمام اطلاعات قرآنی را در قالب فرهنگ‌نامه نرم‌افزاری ایجاد کند تا پژوهشگران از این نرم‌افزار در موضوع مقاومت و محورهای همایش بهره ببرند.
 
مدیر گروه فرهنگ‌نامه‌های قرآنی پژوهشگاه فرهنگ و معارف قرآن اضافه کرد: «فرهنگ‌نامه مقاومت» توسط گروه فرهنگ‌نامه‌های قرآنی در قالب نرم‌افزار موبایلی ارائه‌شده و علاقه‌مندان می‌توانند در کافه‌بازار آن را دانلود کنند.
 
در پایان این نشست خبری از نرم‌افزار، فرهنگ‌نامه و دانشنامه «مقاومت» رونمایی شد.
کد مطلب : ۲۸۱۸۳۱
http://www.ibna.ir/vdcae6nu649naa1.k5k4.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

بهارانه کتاب
تقدیر از مروجان کتابخوانی