کتاب «دستوراتی از قرآن» از سوی انتشارات کتاب جمکران قم پنجمین چاپ خود را پشت سر گذاشته و این روزها ششمین چاپ آن عرضه شده است.
«دستوراتی از قرآن» به چاپ ششم رسید
به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در قم، این کتاب در پنج بخش به دستوراتی الهی که در قرآن بیان شده می‌پردازد. این پنج بخش عبارت‌اند از: عقاید، احکام، احکام خانواده، اخلاقی – اجتماعی و احکام قضایی.
 
این سبک از کتاب‌ها که درباره دستورات و احکام خداوند نوشته شده‌اند به کتب آیات‌الاحکام شناخته می‌شوند و به‌طور مفصل و مستدل، احکام را استنباط می‌کنند اما در این کتاب فقط متن آیات و ترجمه آن آمده تا با انگیزه و هدف اولیه نزول آیات هماهنگ و نزدیک‌تر باشد. از دیگر ویژگی‌های این کتاب آن است که آیات بیشتری درباره مسائل اخلاقی و اجتماعی در کتاب گرد هم آمده است.
 
در بخشی از مقدمه این کتاب آمده است:
«راه رسیدن به نعمت‌های الهی و ملاقات با پروردگار، و نجات از عذاب‌های آخرت، عمل‌کردن به خواسته‌ها، و احکام و دستورات خداوند است که کلیات آن‌ها و نیز برخی از جزئیات آن در قرآن کریم بیان شده است.»
 
 «دستوراتی از قرآن» از سوی انتشارات کتاب جمکران قم در 440 صفحه و با قیمت 50 هزار تومان به مخاطبان و علاقمندان عرضه شده است.
 
کد مطلب : ۲۸۰۵۱۳
http://www.ibna.ir/vdcgqz9xwak97n4.rpra.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما