کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

در پی اعلام موافقت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی؛

کتاب مجموعه عکس سیل امسال چاپ می‌شود

2 شهريور 1398 ساعت 10:57

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در روزهای 16 و 17 مرداد امسال مهمان مردم استان گلستان بود که از جمله رهاوردهای سفر وی، دستور و قول حمایت از چاپ کتاب عکس حادثه سیل در گلستان و دیگر استان‌های سیل‌زده کشور بود.


به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در گلستان، هنرمندان عکاس در استان گلستان و دیگر استان‌های سیل‌زده از روزهای آغازین حادثه تا پایان خدمت‌رسانی، با ثبت تصاویری ماندگار، تلاشی ارزنده در همرسانیِ همیاری‌ها و کمک‌های مردمی به سیل‌زدگان انجام دادند.

چندی پیش و پس از ارائه طرح چاپ کتاب سیل به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از سوی فعالانی در این حوزه از استان گلستان، با تایید و دستور سیدعباس صالحی، جلساتی در آن وزارتخانه برپا شد و مصوبات آن در قالب فراخوانی برای جمع‌آوری آثار، در دست انتشار است.

رمضان یازرلو معاون هنری اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان ضمن قدردانی از تلاش و مساعی شبانه‌روزی هنرمندان عکاس در حادثه سیل، درباره مصوبات آن جلسات به خبرنگار ایبنا گفت: انجمن سینمای جوانان کشور بنا به درخواست اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گلستان، فراخوانی را به منظور جمع‌آوری عکس‌ها به تمامی دفاتر استان‌ها با موضوعیت سیل امسال در چهار استان گلستان، لرستان، خوزستان و فارس و دیگر استان‌های سیل‌زده ارسال خواهد کرد.


وی افزود: همچنین مقرر شده است فراخوان به انجمن عکاسان ایران و انجمن عکاسان خبری وابسته به رسانه‌ها نیز ارسال شود و نیز استان‌ها اسامی پیشنهادی خود را برای مجموعه اعلام کنند.

یازرلو ادامه داد: پس از اتمام مهلت ارسال آثار با همکاری استان‌های سیل‌زده و همچنین انجمن سینمای جوانان مرکز، تعداد 100 قطعه عکس فاخر با موضوعیت «شروع سیل ویرانگر»، «سیل و آسیب‌ها در تمام ابعاد» و «پیروزی همت هموطنان بر سیل» انتخاب شود.

معاون هنری اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان ادامه داد: پیش‌بینی شده است که 100 قطعه عکس منتخب، روی شاسی چاپ شود و در مجلس شورای اسلامی و سپس در تمام استان‌ها با همکاری اداره‌کل امور استان‌ها، دفتر مرکزی انجمن سینمای جوانان و ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی سراسر کشور در قالب یک نمایشگاه به معرض دید همگان قرار بگیرد.

این مقام مسئول در حوزه فرهنگ در استان گلستان اظهار کرد: همچنین مقرر شده تا مدیران‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در استان‌های گلستان، خوزستان، لرستان و دیگر استان‌های سیل‌زده با اداره‌کل امور اجتماعی استانداری استان خود هماهنگ کنند تا مبلغی بابت حق التصویر به عکاسان برگزیده استان خود پرداخت کنند.

یازرلو یادآور شد: هزینه چاپ نمایشگاه و طراحی و چاپ کتاب نیز بنا به دستور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، از سوی اداره‌کل امور استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی پیگیری و به اجرا می‌رسد.

یادآوری می‌شود، در آخرین روزهای سال 97 سیلی ویرانگر استان‌های گلستان، خوزستان و لرستان و فارس و بخش‌هایی از کشورمان را مورد هجوم قرار داد که منجر به جان باختن تعدادی از هموطنان شد و خسارات مالی و تالمات روحی متعددی را بر جای گذاشت.


کد مطلب: 279871

آدرس مطلب :
http://www.ibna.ir/fa/tolidi/279871/کتاب-مجموعه-عکس-سیل-امسال-چاپ-می-شود

ایبنا
  http://www.ibna.ir