رئیس بنیاد مسابقات سراسری قرآن کریم اعلام کرد؛

قم میزبان مرحله مقدماتی چهل و دومین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم شد

رئیس بنیاد مسابقات سراسری قرآن کریم گفت: قم میزبان مرحله مقدماتی چهل و دومین دوره این مسابقات شده است.
قم میزبان مرحله مقدماتی چهل و دومین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم شد
به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در قم، علی مقنی رئیس بنیاد مسابقات سراسری قرآن کریم در نشست خبری مرحله مقدماتی چهل و دومین دوره این مسابقات، گفت: مرحله نخست مسابقات سراسری قرآن کریم به صورت ضبط استودیویی با حضور ۵۴۰ نفر در بخش برادران و ۴۱۰ نفر در بخش خواهران در حال برگزاری است.
 
رئیس بنیاد مسابقات قرآن کریم با اشاره به برگزاری مرحله مقدماتی این دوره از مسابقات در قم بیان کرد: از سال قبل شیوه برگزاری این مسابقات در مرحله کشوری تغییر پیدا کرد و مسابقات کشوری در دو مرحله برگزار می‌شود.
 
مقنی در رابطه با سند راهبردی فعالیت‌های قرآنی سازمان اوقاف هم گفت: سند راهبردی فعالیت‌های قرآنی سازمان اوقاف و نظام جامع مسابقات قرآن کریم توسط سازمان اوقاف و امور خیریه تدوین شده و در آن بر ایجاد و تأسیس بنیاد مسابقات قرآن کریم به عنوان متولی برگزاری مسابقات قرآنی کشور تصریح شده است.
 
وی اضافه کرد: بنیاد مسابقات قرآن کریم وظیفه سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی اجرایی مسابقات قرآنی، ساماندهی امور داوران، برگزاری دوره‌های آموزشی برای عوامل اجرایی و برنامه‌ریزی جهت گسترش و توسعه مسابقات قرآنی در حوزه‌های مختلف هنری و عمومی و معارفی را دارد.
 
مقنی در پایان گفت: بعد از مرحله نخست مسابقات، مرحله دوم و نهایی مسابقات به‌صورت حضوری از ۶ تا ۱۱ مهرماه در استان اصفهان صرفاً در بخش برادران برگزار خواهد شد و ۱۲۰ تن از قاریان در بخش مردان به مرحله نهایی مسابقات قرآن کریم در استان اصفهان راه خواهند یافت.
کد مطلب : ۲۷۹۷۰۴
http://www.ibna.ir/vdcgzy9xtak9uu4.rpra.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما