کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

شیرازی‌ها «پابه پای کتاب» پیاده‌روی کردند

25 مرداد 1398 ساعت 15:57

دومین پیاده روی خانوادگی با عنوان «پابه‌پای کتاب» صبح امروز جمعه ۲۵ مردادماه در پیاده راه سلامت شیراز برگزار شد.


به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در فارس، حسن دهقان، سرپرست اداره فرهنگی و هنری سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز در حاشیه این برنامه گفت: «پا به پای کتاب» توسط دبیرخانه دائمی ترویج کتابخوانی کلانشهر شیراز با استقبال خوب شهروندان شیرازی مواجه شد.

وی افزود: در این برنامه نمایشگاه کتابی از آثار شاخص ادبیات جهان در محل تجمع پیاده‌راه سلامت برپا شده بود که در آن حداقل ۸۰۰ جلد کتاب در معرض دید عموم مردم قرار گرفت.
 
این مقام مسئول در سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز که خود از برگزیدگان چهارمین دوره جشنواره «تقدیر از مروجان کتابخوانی» (سال ۱۳۹۶) است، یادآور شد: در حاشیه این پیاده‌روی خانوادگی پرفورمنس کتاب توسط توسط هنرمندان تئاتر نیز به اجرا درآمد و همچنین حدود ۴۰۰ جلد کتاب به شهروندان اهدا شد.
 
به گفته دهقان، «پیاده روی پا به پای کتاب» توسط شهرداری شیراز با همکاری اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس برگزار شد و سومین دوره آن در هفته کتاب امسال اجرا می‌شود.

سرپرست اداره فرهنگی و هنری سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز تأکید کرد: شیراز امسال با راه‌اندازی دبیرخانه دائمی ترویج کتابخوانی در فرهنگسرای کتاب شهرداری، فعالیت‌های متعددی را به منظور ترویج فرهنگ مطالعه و کسب عنوان پایتخت کتاب ایران را آغاز کرده و برنامه‌ریزی مدونی را در دستور کار قرار داده است.


کد مطلب: 279609

آدرس مطلب :
http://www.ibna.ir/fa/tolidi/279609/شیرازی-ها-پابه-پای-کتاب-پیاده-روی-کردند

ایبنا
  http://www.ibna.ir