فرماندار شهرستان همدان ضمن تاکید بر اینکه اصحاب رسانه نباید از مطالعه و کتابخوانی غافل نشوند، کتابی از استیون هاوکینگ را برای مطالعه به آنان معرفی کرد.
پیشنهاد مطالعه کتابی از هاوکینگ توسط فرماندار همدان به خبرنگاران
به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در همدان، در حاشیه نشست خبری حسین افشاری، فرماندار شهرستان همدان با اصحاب رسانه، وی ضمن بیان اینکه هر شب کتاب می‌خواند، خطاب به خبرنگاران گفت: اهمیت مطالعه بر کسی پوشیده نیست، اما تاکید می‌کنم روی کتاب بسیار متمرکز شوید.

وی افزود: اخبار و اطلاع رسانیِ اخبار، شاید باعث شود به صورت موردی اطلاعات انسان را افزایش دهد اما بدون خواندن کتاب این اطلاعات سطحی است. تنها با خواندن کتاب می‌توان به دانش عمیق دست پیدا کرد.

حسین افشاری با اشاره به اینکه ذائقه نسل جدید گاه به صورت هفتگی تغییر می‌کند، خطاب به خبرنگاران افزود: از شما خواهش می‌کنم با هم‌سالان خود در ارتباط باشید و نیازها و تفکرات آن‌ها را بشناسید، زیرا اگر این ارتباط وجود نداشته باشد اخباری منتشر می‌شود که جامعه به آن اقبال ندارد.

فرماندار شهرستان همدان ادامه داد: نحله‌ها و تغییر و تحولات عظیم معرفتی در حال شکل‌گیری است که معمولاً از آن غافل هستیم. در حوزه‌های معرفت شناسی، زیر پوست جامعه امروزی تحولات بسیاری در حال وقوع است.

وی سپس گفت: کتابی را معرفی می‌کنم که توصیه می‌کنم حتماً آن را مطالعه کنید؛ اما قبل از مطالعه آن اگر ابهامی درباره موضوعات آن دارید، بروید و از اهل فن بپرسید و ابهامات را برطرف کنید؛ «پاسخ به سوالات اساسی» اثر استیون هاوکینگ کتابی است که نیاز است آن را مطالعه کنید و قبل از رجوع به آن نیاز است که مطالعات مقدماتی داشته باشید.

افشاری گفت: این کتاب در خصوص مباحث معرفتی است. نویسنده اثر از نام‌آورترین شخصیت‌های جهان در قرون اخیر است. اگر انیشتین را در یک کفه ترازو بگذارید، استیون هاوکینگ چندبرابر از انیشتین بالاتر است و نسل‌های آینده تفکر ایشان را در نظر خواهد گرفت.

وی افزود: در این کتاب به مسائل معرفتی پرداخته شده است. نهادهای معرفتی باید خیلی زود به آن ورود پیدا کنند وگرنه بعد از چند سال متوجه می‌شویم که به عقبه جهان‌بینی ما آسیب جدی زده‌است.
کد مطلب : ۲۷۹۴۶۰
http://www.ibna.ir/vdcfv1d0xw6deja.igiw.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما