کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

​روش‌های تشخیص به‌موقع تومورها به زبان ساده

20 مرداد 1398 ساعت 13:06

«پزشک توده‌های مهم بدن خود باشیم» کتابی است که به زبان ساده، روش‌های تشخیص تومورها و بیماری‌های سخت را برای پرستاری و مراقبت بهتر از سلامت بدن، به مخاطب می‌آموزد.


به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، تومور، یک توده غیرطبیعی یا رشد غیرطبیعی سلول‌هاست که در دو نوع خوش‌خیم و بدخیم تشخیص داده می‌شود و تاثیر درمان آن به نوع، اندازه و میزان پیشرفت توده بستگی دارد. التهاب، ورم، اشکالات ساختاری مادرزادی، خونریزی و کیست ازجمله مهم‌ترین علل ایجاد تومور است.
 
کتاب «پزشک توده‌های مهم بدن خود باشیم» نوشته مشترک وحید گوهریان؛ دارای بورد فوق‌تخصص جراحی و چهره ماندگار پزشکی در سال 96 و اکرم حشمت؛ کارشناس مامایی، به‌تازگی از سوی انتشارات جنگل چاپ و منتشر شده است. پستان، تیروئید، معده، روده بزرگ، ریه، شکم، رحم و تخمدان و آندومتریوز، فصل‌های نه‌گانه این کتاب هستند.  
 
با توجه به شیوع توده‌های بدنی و اهمیت تشخیص زودرس و درمان سریع آن‌ها جهت کاهش عوارض و تاثیر بهتر درمان، در این کتاب با زبانی ساده و روان، مطالبی درباره انواع توده‌های بدن، علائم، تشخیص، درمان، انواع جراحی‌ها، عوارض و مراقبت‌های بعد از عمل ارائه شده است.  
 
نخستین چاپ کتاب «پزشک توده‌های مهم بدن خود باشیم» در 96 صفحه با شمارگان دو هزار نسخه به بهای 40 هزار تومان از سوی انتشارات جنگل راهی بازار نشر شده است.
 


کد مطلب: 279418

آدرس مطلب :
http://www.ibna.ir/fa/tolidi/279418/روش-های-تشخیص-به-موقع-تومورها-زبان-ساده

ایبنا
  http://www.ibna.ir